Komenda plus

Irena Kuczyńska18 lipca 20182min
Rozbudowa-Komendy-Powiatowej-Policji-w-Pleszewie.jpg

Trwa rozbudowa pleszewskiej Komendy Powiatowej Policji. Koszt inwestycji –
5 500 000 złotych.

“W nowym budynku, oprócz pomieszczeń biurowych, będzie też sala ćwiczeń dla policjantów, szatnie i archiwum” – powiedziała radiu Centrum Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP Policji w Pleszewie.

Prace ruszyły w lutym i postępują bardzo szybko. Nowy budynek, ustawiony pod kątem prostym do starego, w surowym stanie już stoi.

Aktualnie trwa łączenie skrzydła nowego ze starym, który pochodzi z lat 60. XX wieku. Gotowe są instalacje wodno – kanalizacyjne i sieć elektryczna. Poziom prac określa się jako stan surowy zamknięty.

Kolejne miesiące upłyną na pracach wewnątrz budynku. W nowym znajdą się klatki schodowe, biura, sala ćwiczeń dla policjantów, pomieszczenia socjalne, ale też poczekalnia dla petentów.

Będzie też platforma z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Oba budynki wizualnie połączy wspólna elewacja. Rozbudowa komendy ma kosztować 5 500 000 złotych.

Pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Samorządy gminne i powiatowy złożyły się na opracowanie dokumentacji. Otwarcie nowej komendy w przyszłym roku.

 Tak będzie

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-komenda-plus.html