Koncerty papieskie w Pleszewie i w Tursku

Irena Kuczyńska15 października 20214min
Z okazji 43. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża Schola Lenartowicka oraz zespół Sound of Heaven zaprasza na okolicznościowe koncerty. Pierwszy odbędzie się w sobotę w Pleszewie w kościele Najświętszego Zbawiciela, drugi w niedzielę w Sanktuarium Maryjnym w Tursku.
1.jpeg

 W Lenartowicach, gdzie jest siedziba Scholi Lenartowickiej i Sound of Heaven, trwają ostatnie przygotowania do koncertów papieskich, wszak Jan Paweł II od marca 2004 roku jest Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Pleszew i pleszewianie o tym nie zapominają.

Z pleszewską pielgrzymką u papieża

Spotkanie ponad 100 mieszkańców miasta z Janem Pawłem II, połączone z wręczeniem Jego Świątobliwości okolicznościowego dyplomu, upamiętnia tablica na budynku DPS- u przy Placu Wolności im. Jana Pawła II nieopodal kościoła Najświętszego Zbawiciela, gdzie w sobotę o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert “Totus Tuus Cały Twój” w wykonaniu śpiewającej i grającej młodzieży pod kierunkiem Julii Piotrowskiej.

Tablica na budynku DPS-u upamiętniająca słowa Jana Pawła II skierowane do pleszewian w Watykanie w marcu 2004 roku

 

Koncert zostanie powtórzony nazajutrz – czyli w niedzielę o godzinie 19.00 w kościele parafialnym w Tursku. Publiczność wysłucha najbardziej znanych pieśni papieskich takich jak „Barka”, „Abba Ojcze”, „Do Wadowic wróć”, ale też nieco nowszych nie związanych bezpośrednio z osobą papieża ale wpisujących się w naukę, którą głosił.

 

“Podczas koncertu nawiążemy do miłości papieża do ojczyzny, do jego rodzinnych stron, do Światowych Dni Młodzieży, które zapoczątkował czy też do spotkań na Polach Lednickich. Przypomnimy też niektóre fakty z biografii Jana Pawła II – mówi Julia Piotrowska – dyrygentka i kierownik muzyczny zespołów.