Kończą się prace na pleszewskich ulicach

Avatar photoIrena Kuczyńska24 października 20192min
Uliczki-2.jpg

W Pleszewie dobiega końca porządkowanie gospodarki ściekowej w ścisłym centrum miasta.

Aktualnie trwa nakładanie II warstwy ścieralnej na jezdniach. Jeszcze tylko nasadzenia drzew na Bojanowskiego, Kraszewskiego i Tyńcu – powiedział radiu Centrum Grzegorz Knappe – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego, które inwestycję realizuje.

Na szczęście, nic spod ziemi nie wyszło, a były obawy – dwa lata temu na ulicy Poznańskiej wykopano kawałek rury drewnianej z czasów Jagiellonów a na Placu Powstańców Wielkopolskich, starą drewnianą studnię.Więcej tutaj

Tym razem rozdzielanie kanalizacji na deszczową i sanitarną poszło sprawnie. Nowe rury w ziemi położone, chodniki zrobione, został tylko kawałek na ul. Bojanowskiego. Na wszystkich ulicach : Garncarskiej, Krzywej, Krzyżowej, Krótkiej, Kraszewskiego, Panieńskiej, Tyńcu, Bramkowej, Panieńskiej i Bojanowskiego pierwsza warstwa ścieralna jest położona.

Już rozpoczęto nakładanie II warstwy. Jeszcze tylko wycinka miejsc pod drzewka na Kraszewskiego, Tyńcu i Bojanowskiego, nasadzenia i do 20 listopada prace powinny być ukończone.

Koszt projektu 8 460 000 zł z czego 3 950 000 to dofinansowanie z ministerialnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska