Koronawirus w szkołach, zaszczepieni licealiści – bez kwarantanny

Irena Kuczyńska28 października 20214min0
Ponad 300 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie przebywa do 2 listopada na kwarantannie w związku z wykryciem zakażenia wirusem COVID-19 u jednego z nauczycieli. Zdezorganizowana jest też nauka w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zakażony  nauczyciel też pracuje. Ale tu 80 procent uczniów - czyli wszyscy zaszczepieni - w czwartek mogło wrócić do szkoły, niezaszczepieni uczą się zdalnie.
liceum-1.jpg

Obecność  SARS-CoV-2  potwierdzono u nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie, uczącego też w znajdującym się w budynku Trójki Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie

Dyrekcje obu szkół otrzymały z Sanepidu polecenie ustalenia kontaktów uczniów i nauczycieli z zakażoną osobą. W Trójce byli to uczniowie 14 oddziałów czyli 300 osób, które odesłano w środę do domu na kwarantannę.

Do 2 listopada włącznie będą odbywać lekcje przez Internet – powiedziała radiu Centrum Dorota Bystrzycka – dyrektorka pleszewskiej Trójki. Dodała, że przeorganizowanie zajęć i wprowadzenie do  bazy ePUAP wszystkich danych, wszystkich osób z kontaktu, było nie lada przedsięwzięciem a obowiązek ten jest po stronie szkoły.

W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w środę po trzeciej lekcji wszyscy uczniowie i nauczyciele, zgodnie z decyzją sanepidu, zostali zwolnieni do domu.

Z informacji przekazanych przez Bernadetę Raś z NLO wynika, że osoby z kontaktu, podwójnie zaszczepione, mogły w czwartek wrócić do szkoły, uczniowie i nauczyciele.

Osoby  niezaszczepione – przebywające na kwarantannie, uczą się zdalnie poprzez aplikację Teams, pozostając w domach.

Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego! Zachowajmy ostrożność – apeluje burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak na swoim profilu.

No i szczepmy się, bo tylko to uchroni nas przed dezorganizacją życia w szkole – powiedziała radiu Centrum jedna z matek ucznia Trójki