Koźminiec będzie miał salę sportową przy szkole

Avatar photoIrena Kuczyńska31 sierpnia 20233min
64ef52bd44817_o_large.jpg
Społeczność wsi Koźminiec w gminie Dobrzyca doczekała się rozbudowy szkoły. W ciągu roku, przy XIX - wiecznym budynku, stanie sala sportowa, w łączniku znajdą się sale lekcyjne, nowe toalety, kuchnia, stołówka.

Koszt inwestycji we wsi Koźminiec to 5 500 000 złotych w tym 5 000 000 zł to dofinansowanie z budżetu państwa. Rozbudowę prowadzi gmina Dobrzyca.

Remont bardzo potrzebny

Stary budynek z końca XIX wieku nie miał toalet, a klatka schodowa wiodąca na piętro, była tylko warunkowo przez strażaków dopuszczona do użytkowania. Tymczasem w Zespole Szkół Publicznych w Koźmińcu , prowadzonym przez Stowarzyszenie „Nasz Koźminiec” , uczy się około 80 dzieci i jest szansa, że będzie ich więcej. Burmistrz Dobrzycy Jarosław Pietrzak liczy na to, że dzieci z Trzebowej, które teraz wybierają szkołę w sąsiedniej gminie, wrócą do Koźmińca.

Do szkoły w Koźmińcu uczęszcza ok. 80 dzieci foto FB
Sala sportowa i łącznik

W ciągu roku do starego budynku z czerwonej cegły we wsi Koźminiec zostanie przybudowana sala sportowa z boiskiem do piłki siatkowej, z szatniami, toaletami przystosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami, pomieszczeniami dla nauczycieli, magazynkiem, kotłownią gazową ze zbiornikiem na gaz. Podczas remontów zostanie częściowo wyburzona klatka schodowa w starym budynku i powstanie miejsce dla przedszkola, które w tej chwili funkcjonuje w innym domu. W łączniku zaplanowano dwie sale lekcyjne, kuchnię, stołówkę.

Nauka i remonty

Rozpoczynający się nowy rok szkolny będzie wyzwaniem dla wszystkich – dla dzieci, nauczycieli i budowlańców. Ale za rok, bo tyle czasu zaplanowano na realizacje inwestycji, będzie pięknie: wygodnie, bezpiecznie i nowocześnie.

Życia społeczności szkolnej można podpatrywać na FB  TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska