Krwiodawców w PPL nie brakuje

Avatar photoIrena Kuczyńska10 lutego 20202min
zakonnica-czolo.jpg

168 pleszewskich krwiodawców oddało w niedzielę 75 litrów i 600 ml krwi.


W ciągu 14 lat istnienia Pleszewskiego Klubu Krwiodawców oddano 4800 litrów krwi – powiedział radiu Centrum prezes Janusz Kasprzak

Co dwa miesiące w mieście i powiecie pojawiają się plakaty zachęcające do oddawania krwi. I ludzie idą. W niedzielę przyszły 183 osoby a krew pobrano od 168. Przybyli też nowi, co widać po tym, że wypełniają ankiety z zezwoleniem na przetwarzanie danych osobowych. Są to osoby bardzo młode, ale też starsze, być może zainspirowane przez znajomych – mówi Janusz Kasprzak, który od 9 lat prezesuje Pleszewskiemu Klubowi Krwiodawców.
I to on oraz zarząd zabiegają o to, żeby akcja była sprawnie przeprowadzona. W tym roku akcji w Domu Parafialnym będzie 5. Ale w najbliższy poniedziałek w sali sportowej przy pleszewskiej Jedynce krew będą oddawać uczniowie pleszewskich szkół średnich. Tę akcję, tradycyjnie już, organizuję pleszewscy harcerze. No i jeszcze jedna akcja będzie, z okazji Dnia Dziecka, przed jednym z pleszewskich marketów.
W sumie krwiodawców jest w powiecie pleszewskim około 1800, czyli co 10. przychodzi krew oddawać. Dane przekazuje Klubowi Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu, pod warunkiem, że krwiodawca udostępni swoje dane.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska