ks. Arkadiusz H. skazany za molestowanie

Avatar photoIrena Kuczyńska8 marca 20213min
Sędzie-Krzysztof-Urbaniak.jpg

3 lata bezwzględnego więzienia i 10 lat zakazu pracy z dziećmi – taki wyrok wydał  Sąd Rejonowy w Pleszewie na  ks. Arkadiusza H. – negatywnego bohatera filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.  Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj też:Ksiądz poczeka na wyrok do 8 marca

Arkadiusz H. został skazany za molestowanie. Wyrok to 3 lata bezwzględnego więzienia i 10 lat zakazu pracy z dziećmi. Przypomnijmy, że prokurator domagał się 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, natomiast obrońca wnioskował o 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

Uzasadniając wyrok, sędzia stwierdził, że jest on wyważony i uwzględnia wiele okoliczności m.in. z jednej strony przyznanie się oskarżonego do winy, z drugiej  fakt, „że czynów dopuszczał się z pełną świadomością a nawet aranżował sytuacje”. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają  możliwość odwołania.

Czytaj też Arkadiusz H. przyznał się do winy

Bartłomiej Pankowiak nie będzie się odwoływał. Jakub Pankowiak, w imieniu brata powiedział radiu Centrum, że dla nich ważny jest wyrok, bez względu na wymiar kary. „Sam fakt, że uznano, że molestowanie się wydarzyło, że  nie zmyślamy, jest dla nas ważny”.
Prokurator powiedział dziennikarzom, że nie wyklucza dalszych kroków po analizie uzasadnienia wyroku. Być  może prokuratura odwoła się i będzie walczyć o wyższy wyrok ale na razie nie jest to pewna deklaracja. Nie wiadomo też, co zrobi oskarżony i jego obrońca.

Czytaj też  Ofiary komentują oświadczenie kurii

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska