Lasy Państwowe sponsorują przebudowę drogi powiatowej

Irena Kuczyńska14 października 20223min
Dobra wiadomość dla mieszkańców Karmina. Jeszcze w tym roku, dzięki dotacji z Funduszu Leśnego, zostanie wyremontowany 1,5 - kilometrowy odcinek drogi powiatowej z Taczanowa Drugiego do Karmina.
1-2.jpg

 

Droga powiatowa służy mieszkańcom okolicznych wsi a Nadleśnictwo Taczanów – Lasy Państwowe wykorzystuje ją m.in. do transportu drewna

Lasy Państwowe pomogą wyremontować drogę – foto Fatima Jankowska
Wygodnie do wigwamu

Wreszcie wygodnie dojedziemy z Pleszewa do Wigwamu w Taczanowie – ogłosił na swoim profilu Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski. I jest z czego się cieszyć. Wiodąca przez las droga z Taczanowa Drugiego do Karmina była uważana za jedną z najgorszych w powiecie pleszewskim. Powiat odcinkami ją modernizuje.

Lasy dały kasę na drogę

W tym roku uda się wyremontować 1,5 km drogi od skrzyżowania na Czarnuszkę w kierunku Taczanowa Drugiego. Wymieniona będzie nawierzchnia, wycięte będą przydrożne zarośla, wykarczowane pnie po ściętych drzewach, utwardzone pobocza. Koszt 1 319 409,71 zł – z czego 1 150 000 zł pochodzi z tzw. Funduszu Leśnego. Powiat dokłada 100 000 zł, gmina Dobrzyca – 60 000 zł. Umowę o dofinansowaniu przebudowy drogi podpisał Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Andrzej Konieczny oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Taczanów Mirosław Niczyporuk.

2,5 km na przyszły rok

Do pełni szczęścia kierowców poruszających się tą drogą, pozostanie wyremontowanie prawie 2,5 km drogi, co przełożono na przyszły rok. Lasy Państwowe także ten remont obiecały wesprzeć – powiedziała radiu Centrum Halina Meller – dyr. Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.

Lasy Państwowe dofinansują budowę drogi – Foto Fatima Jankowska