Laurka dla papieża

Avatar photoIrena Kuczyńska16 maja 20205min
czolo-3.jpg

Mieszkańcy Jedlca  wykonali dużą laurkę z okazji 100. urodzin papieża św. Jana Pawła II. Złożyło się na nią ponad 120 małych laurek.

A pomysłu mieszkańcom Jedlca pogratulowala nawet prezydencka para, nadsyłając list, którego kopia też znalazła się na laurce.

Papieskie urodziny w Jedlcu miały wyglądać zupełnie inaczej. Planowano uroczystą mszę świętą, urodzinowy koncert oraz ekspozycję pamiątek po św. Janie Pawle II, których w Jedlcu zebrano sporo.

Trafiły tu z Watykanu i z Krakowa ale na razie nie mają stałego miejsca.  Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany obchodów 100. urodzin Karola Wojtyły. Ale aktywni jedlczanie, z sołtyską Beatą Szymoniak na czele, wymyślili akcję, dzięki której Jan Paweł II zostanie upamiętniony. Działając wespół z Gołuchowskim Centrum Kultury Zamek i Szkołą Podstawową w Jedlcu wymyślili Laurkę dla Papieża złożoną z małych laurek narysowanych bądź namalowanych przez czcicieli Jana Pawła II.

Wrzucono ich do skrzynek w Jedlcu i w Gołuchowie ponad 120. Niektóre przynieśli listonosze m.in. list gratulacyjny podpisany przez Agatę Kornhauser – Dudę i Andrzeja Dudę.

Z tych małych laurek powstała duża laurka w kształcie tryptyku, którą można oglądać w centrum wioski do 18 maja 2020 roku. 

Foto Przemysław Góralczyk

 

 

 

 

RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska