Lekarze na kwarantannie ale szpital pracuje

Avatar photoIrena Kuczyńska28 marca 20203min
szpital-czolo.jpg

Ponad dwudziestu pracowników pleszewskiego szpitala przebywa na kwarantannie.Ale wszystkie oddziały szpitalne pracują, także Szpitalny Oddział Ratunkowy – zapewnił radio Centrum starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Pleszewie pracuje w trybie specjalnym, karetki jeżdżą normalnie a lekarze schodzą ze szpitalnych oddziałów, kiedy ich pomoc jest niezbędna – zapewnia Maciej Wasielewski i tłumaczy, że pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Pleszewie mogli mieć kontakt z lekarzem, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, stąd wszystkie zostały objęte kwarantanną.

Na kwarantannie przebywają też lekarze z oddziału onkologicznego i kardiologicznego. Mogli oni mieć kontakt z pacjentami, którzy około 12 marca przebywali w pleszewskim szpitalu i dzisiaj wiadomo, że są zarażeni koronawirusem. W piątek od lekarzy z onkologii i kardiologii dziś od ratowników z SOR-u, pobrano próbki.

O 11.00 pleszewska karetka odwiezie je do Poznania do laboratorium. Będziemy czekać na wyniki testu – potwierdził radiu Centrum Maciej Wasielewski, dementując pogłoski jakoby dzisiaj – w sobotę 28 marca, któryś z oddziałów Pleszewskiego Centrum Medycznego miał być zamknięty. Ale sytuacja jest dynamiczna. Jak w całej Polsce.

Oświadczenie rzecznika szpitala

U lekarza pracującego w kaliskim szpitalu, a dyżurującego również u nas w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej – stwierdzono obecność koronawirusa. W związku z powyższym Powiatowy Inspektor Sanitarny na 27 osób spośród naszego personelu nałożył kwarantannę. Warto podkreślić, że lekarz ten w trakcie swoich dyżurów przyjął 6 pacjentów, którzy decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego również zostali objęci kwarantanną. Obecnie SOR pracuje w trybie awaryjnym ze zmniejszoną obsadą personalną. Natomiast wszystkie 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego z terenu powiatu pleszewskiego pozostają w gotowości do udzielania pomocy w stanach nagłych.
Ireneusz Praczyk

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska