Mamy nowy Rocznik Pleszewski

Avatar photoIrena Kuczyńska19 lutego 20202min
plakat1-1280x1793.jpg

 Oprócz kalendarium roku 2019 zawiera 14 ciekawych artykułów z przeszłości miasta Pleszewa i jego mieszkańców. Promocja wydawnictwa 20 lutego w Muzeum Regionalnym w Pleszewie.

Początki „Rocznika Pleszewskiego” sięgają lat 90. XX wieku. I chociaż od tej pory ewoluował, zmienił okładkę, wciąż pozostaje skarbnicą wiedzy o tym, czym żyło Miasto i Gmina Pleszew w roku minionym oraz w poprzednich latach a nawet wiekach. Autorami artykułów są pleszewianie oraz osoby osoby związane z miastem rodzinnie lub parające się historią miasta.
W najnowszym roczniku znajdziemy jak zwykle artykuł Stanisława Szurka, który opisuje firmy funkcjonujące w Pleszewie w latach PRL. Tym razem opisał Rejonową Spółdzielnię Ogrodniczo – Pszczelarską. Maciej Grzesiński pisze o żołnierzach niemieckich pochowanych na cmentarzu ewangelickim w Pleszewie. Maciej Kowalczyk prezentuje sylwetki burmistrzów Pleszewa w czasie zaboru pruskiego. Janusz Lewandowski jest autorem artykułu o tym, czym żył Pleszew w ostatnim miesiącu przed wybuchem II wojny światowej. Edward Pisarski swój tekst poświęca dziejom Rokutowa w dwudziestoleciu międzywojennym. Zaś Katarzyna Rutkowska przybliża pleszewianom współpracę Pleszewa z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Promocja ”RP” w przyszły czwartek o 17.00 połączona z wykładem dra Macieja Kowalczyka  Kowalczyka o mieście Pleszewie na przełomie XIX i XX wieku.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska