Maria Rutkowska zagra na torowisku

Avatar photoIrena Kuczyńska2 sierpnia 20204min
Koncert-na-torowisku-w-Pleszewie.jpg

We wtorek o godzinie 19.00 na platformie na torowisku obok Domu Kultury w Pleszewie rozpocznie się niezwykły performance muzyczny  – Maria Rutkowska zagra na fortepianie m.in. „Preludium deszczowe” Fryderyka Chopina i „Pieśń bez słów” Felixa Mendelssohna.Koncert na torowisku to kolejny szalony pomysł dyrektora Domu Kultury Przemysława Marciniaka. Pianistka Maria Rutkowska podjedzie na miejsce koncertu drezyną, którą poprowadzi jej narzeczony Artur. To on pomoże mi przedostać się z drezyny na platformę – mówi Maria Rutkowska. Instrument zostanie przewieziony z Zajezdni Kultury.Czarny fortepian, czerwona sukienka Marii, drezyna i platforma, torowisko, wagoniki kolejki, tylko pogoda musi dopisać – podkreśla Przemysław Marciniak. Dodaje, że  jeśli we wtorek 4 sierpnia będzie „wiało lub padało”, wtedy koncert odbędzie się nazajutrz -w sali Zajezdni Kultury, oczywiście dla osób, które wezmą wcześniej miejscówki, bo liczba słuchaczy będzie ze względów epidemiologicznych, ograniczona. Koncert będzie transmitowany przez Facebooka.
Maria Rutkowska mówi, że co prawda na torowisku jeszcze nie grała, ale na powietrzu tak, więc jeśli nie będzie wiatru i deszczu, koncert na pewno będzie przeżyciem dla melomanów, zwłaszcza że będzie nagłośnienie z Domu Kultury.
Artystka zdradziła, że jest w trakcie wybierania repertuaru i ćwiczenia po wakacyjnej przerwie. Na pewno zagram kilka utworów Chopina, Felixa Mendelssohna, może coś Gershwina albo Coplanda, no i planuję zrobić swój aranż jakiegoś utworu Morricone – zdradza kilka szczegółów koncertu.Na koncert należy wziąć maseczkę i zachowywać dystans społeczny. A miejsca pomiędzy dworcem, gdzie mieści się  biblioteka a parowozownią, gdzie jest Zajezdnia Kultury, wystarczy dla wszystkich melomanów.

Drezyna, którą przyjedzie Maria Rutkowska, stoi na torach i czeka…


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska