Mąż zmarł, ale już mu lepiej – na czarną komedię zaprasza teatr Co jest grane

Avatar photoIrena Kuczyńska25 lutego 20235min
DSC0041-1.jpg
  "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" - to spektakl, który przygotowuje młodzieżowa grupa "Co jest grane".  Przedstawienie reżyseruje animatorka kultury i tańca Marta Meller.

Gotowy scenariusz, czarnej komedii  „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” autorstwa Izabeli Degórskiej, Oliwia Jarzembska, wzbogaciła o sceny z pleszewskimi realiami. Premiera odbędzie się 9 marca w kinie „Hel”. Spektakl będzie można też obejrzeć 10, 11 i 12 marca.

Casting na żonę

Nie jest to pierwsze przedstawienie w wykonaniu młodych artystów pod kierunkiem animatorki Marty Meller. Dwa lata temu aktorzy amatorzy wystawili współczesną wersję „Moralności pani Dulskiej”, czym podbili serca pleszewian. Sztuka „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” pokazuje perypetie rodziny, gdzie ojciec i matka organizują synowi Teodorowi casting na żonę. Nie wszystko w scenariuszu idzie po myśli Zofii, głównej bohaterki.

Próba przedstawienia „Mąż zmarł ale już mu lepiej”

Niżej zdjęcia z przedstawienia „Moralność pani Dulskiej”

Czytaj też:Pan-na Gołuchowie – spektakl z udziałem aktorów – amatorów

Realia pleszewskie

Akcja komedii „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” toczy się w Pleszewie,  m.in. w pleszewskim szpitalu. W przedstawieniu jest wspomniane  radio Centrum, telewizja Proart  oraz wiele miejsc i instytucji dobrze znanych mieszkańcom miasta – podkreśla Marta Meller. W spektaklu występuje 14 osób, główni bohaterowie grali już w „Moralności pani Dulskiej”. Tyle możemy zdradzić. Żeby poznać perypetie rodziny Stachurskich, trzeba przyjść 9 marca o 18.00 do kina „Hel” z biletem. A warto. Zwłaszcza, że  kawiarnia w kinie  może być już otwarta.

Moralność pani Dulskiej”
Obsada przedstawienia „Moralność pani Dulskiej”
Pani tancerz

Liderka grupy Marta Meller, znana w mediach społecznościowych jako pani tancerz, jest animatorką kultury i instruktorką tańca oraz fitness. Prowadzi „Teatr, co jest grane”. Jak mówi, jest to przestrzeń do rozwijania emocji i kreatywności.

Bilety: TUTAJ

Marta Meller – liderka grupy Co jest grane

Obsada: 1. Klaudia Musielak- główna bohaterka (Zofia) 2. Jakub Maliński – mąż Zofii – Leon 3. Antoni Zdunek- Teodor – syn Zofii i Leona 4. Klaudia Kowynia 5. Agata Wolińska 6. Lena Zięciak
7. Patrycja Sobierajczyk 8. Jagoda Stańczyk 9. Natalia Krawczyk
10. Zuzanna Wojtczak 11. Nadia Manierska 12. Maks Sadowski
13. Igor Włosik 14. Dominik Dolata


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska