Melex dla chłopaków w Broniszewicach

Avatar photoIrena Kuczyńska2 lipca 20195min
65005689_2518776338185210_4878674968096800768_n.jpg

Do Domu Chłopaków w Broniszewicach trafił elektryczny melex, dzięki któremu można jeździć po parku z podopiecznymi nie mogącymi się samodzielnie poruszać.

Do zbierania pieniędzy na pojazd zainspirował internautów znany dziennikarz TVN Bartek Jędrzejak.

Bartek Jędrzejak był pod wrażeniem miejsca oraz osób, które spotkał w Broniszewicach. Wiedział, że marzeniem sióstr jest zakup Melexa, dzięki któremu chłopcy nie mogący się samodzielnie poruszać, będą mogli być wożeni po parku i okolicy.
„Zrzućmy się, chociaż po kilka złotych każdy z nas. My też mamy serducha, podzielmy się! Ja już wpłaciłem” – zachęcał na portalu społecznościowym. I udało się. Melex jeździ po parku i po okolicy. Cieszą się chłopcy, a broniszewiczanie pozdrawiają przejeżdżających.
Do zakupu dołączyła Fundacja Patryka Vegi, dorzuciła się Jolanta Kwaśniewska oraz liczne osoby, zafascynowane tym, co się dzieje w Broniszewicach.
A dzieje się wiele dobrego m.in. wycieczki do Gołuchowa, Śmiełowa, Biskupina, Dobrzycy, ciuchcią do Kowalewa, na lody do Kalisza.
W życiu domu w wakacje uczestniczą wolontariusze, którzy wymyślają chłopakom rozrywki. Wszystko to można obserwować na portalu społecznościowym na bieżąco aktualizowanym. I w miarę możliwości wspierać dom chłopaków.TUTAJ
Źródło:RADIO CENTRUM

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska