Mieszkańcy domu pomocy zaszczepieni

Irena Kuczyńska24 stycznia 20212min
dps-1-czolo.jpg

W ramach kolejnego etapu szczepień przeciwko COVID-19 zaszczepiono 287 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie.

Stanowi to blisko 90 procent wszystkich mieszkańców – powiedziała radiu Centrum Katarzyna Krawczyk – dyrektor pleszewskiego DPS-u. Szczepienia przeprowadzali medycy z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

W sumie w obu placówkach czyli w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie i podległym mu DPS-ie w Fabianowie aktualnie przebywają 322 osoby. Z tego 300 mieszkańców domów wyraziło chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Nie musieli oni osobiście pojawić się w punkcie szczepień w Pleszewskim Centrum Medycznym. Medycy do nich z szczepionkami pojechali.

W większości w domach pomocy mieszkają osoby starsze, mające wiele chorób współistniejących i tym samym stanowią grupę dużego ryzyka w przypadku zachorowania na Sars Cov-2. Osoby, które poruszają się samodzielnie, zostały zaszczepione w gabinetach medycznych działających na terenie placówki w Pleszewie i w Fabianowie. Pensjonariusze nie poruszający się o własnych siłach, zostali zaszczepieni w swoich pokojach.

Przed przyjęciem szczepionki każdy został zbadany przez lekarza. Okazało się, że aktualny stan zdrowia 13 mieszkańców domów, nie pozwalał na przyjęcie szczepionki – powiedziała radiu Centrum dyrektorka DPS-ów Katarzyna Krawczyk. Nie kryła zadowolenia z faktu, że w ciągu trzech dni udało się zaszczepić blisko 90 procent wszystkich mieszkańców obu placówek.