Miliony na inwestycje drogowe

Avatar photoIrena Kuczyńska29 listopada 20202min
Sciezka-rowerowa-czolo.jpg

Prawie 25 000 000 zł w projekcie budżetu Miasta i Gminy Pleszew na rok 2021 przeznaczono na inwestycje. W tym jest prawie 5 000 000 zł na inwestycje drogowe.
Największą jest przebudowa ulicy Poniatowskiego w Pleszewie, która jest uzależniona od pozyskania przez miasto środków zewnętrznych – powiedział burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

1 250 000 złotych pochłonie budowa ścieżki rowerowej, która pobiegnie wzdłuż toru kolejki i połączy aktualnie remontowaną ulicę Targową z ulicą Lipową, wzdłuż której też w 2021 roku powstanie ścieżka rowerowa.
Projekt budżetu przewiduje także budowę ścieżki, która połączy ulicę Ogrodową z Sienkiewicza i dalej do ul. Samulskiego, gdzie wzdłuż torów kolejki będzie wytyczony nowy ciąg pieszo – jezdni.
W planie jest też przebudowa ul. Poniatowskiego w Pleszewie, pod warunkiem, że miasto otrzyma dotację.
Jeśli chodzi o drogi gminne to w zamierzeniach jest budowa łącznika pomiędzy ul. Armii Krajowej i 70 pułku piechoty w Pleszewie i nowej ulicy przy szeregowcach na ul. Kaliskiej. Kosztem 200 000 zł wyremontowane będą drogi wewnętrzne na osiedlu przy ul. Wojska Polskiego.
W planie na rok 2021 jest budowa ulicy Sienkiewicza w Kowalewie, budowa ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż DK 11 od Jankowa do granicy gminy w Kuczkowie. Na kawałek nowego chodnika mogą liczyć mieszkańcy Rokutowa, Jankowa, Grodziska, Zawad oraz mieszkańcy ul. Zachodniej w Pleszewie. Przebudowany będzie chodnik na odcinku od ul. Szenica do ul. Karczewskiego.
Pleszewskie osiedle Kossaka musi na remonty dróg i chodników poczekać. W przyszłym roku dopiero powstanie dokumentacja.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska