Dualne kształcenie
Wiosną umowę o współpracy Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych z firmą Famot Pleszew sp. z oo podpisał prezes Mariusz Derbich i dyrektor Iwona Kałużna. Umowa zakładała, że od września w szkole powstanie 15 – osobowa grupa, kształcąca się w zawodzie operatora obrabiarek skrawających. Jeden tydzień będzie spędzać w szkole, drugi w Famocie. Uczniowie otrzymają od firmy – 500 zł brutto miesięcznie. Przedmioty zawodowe w szkole wykładać będą inżynierowie z FAMOT-u.
Czytaj: Famot otwarty na kształcenie młodych pleszewian
Umowy i zwiedzanie firmy
W firmie FAMOT od kilku lat wdrażany jest z sukcesem program kształcenia dualnego polegający na łączeniu nauki w ogólnym systemie szkolnym z nauką zawodu w fabryce. W dniach 10 i 11 sierpnia młodociani pracownicy mieli okazję zwiedzić firmę i podpisać wspomniane wyżej umowy.
W tym ważnym momencie ich życia towarzyszyli im dumni rodzice, którzy oprócz prawnego wymogu obecności, mieli też możliwość przekonać się, jak wygląda przyszłe miejsce pracy ich pociech – podkreśla Piotr Szmil – specjalista ds. marketingu w firmie FAMOT.
Praca z czystymi rękami
W czasie spotkania Izabela Spiżak – Członek Zarządu FAMOT, życzyła sukcesów młodym pracownikom, zwróciła też uwagę na fakt, że praca operatora CNC w nowoczesnej fabryce, jaką jest FAMOT, mylnie kojarzy się pobrudzonymi dłońmi czy poplamionym kombinezonem.Obecnie praca operatora CNC polega w głównej mierze na obsłudze panelu sterującego maszyny i właściwej kontroli procesu obróbki elementu – mówiła Izabela Spiżak.
Pomoc w dalszym kształceniu
Ważne jest również to, że FAMOT gwarantuje zainteresowanym pracownikom możliwość dalszego kształcenia, udzielając pomocy finansowej, w zdobywaniu kolejnych szczebli edukacji. Wraz z podniesieniem kwalifikacji otwierają się przed pracownikami nowe możliwości, w tym praca na innych stanowiskach oferowanych w firmie.
Czytaj też:Famot pleszewski pełen nowych wyzwań