Mniejsze kapslowe z powodu pandemii

Avatar photoIrena Kuczyńska5 lutego 20217min
kapsel-czolo.jpg

Rada Miejska w Pleszewie podjęła uchwałę o zwolnieniach z opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych właścicieli 24 pubów i restauracji w Pleszewie i gminie.

Zwolnienia dotyczą I raty i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia w miejscu sprzedaży.


Restauracje, kawiarnie i puby są zamknięte dla gości od kilku miesięcy. Świadczą tylko usługi kulinarne na wynos ale nie dotyczy to alkoholu, który jest przeznaczony do konsumpcji na miejscu. Tymczasem za koncesję  na sprzedaż napojów alkoholowych muszą gminie płacić, co wynika z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Rada Miejska, mając na uwadze trudną sytuację, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy, podjęła uchwałę  o zwolnieniach z 1/3 opłaty rocznej za  zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, należnej w 2021 roku.

Dotyczy to 24 restauracji, kawiarni, pubów. Uchwała, którą radni podjęli w czwartek na nadzwyczajnej sesji, wchodzi w życie z dniem  1 stycznia 2021 roku. Musi ją jeszcze zaakceptować wojewoda. Z każdym uprawnionym do wnioskowania o zwolnienie z opłaty, UMiG będzie się kontaktował indywidualnie.

Odpowiadając na wniosek radnej  Małgorzaty Wysockiej – Balcerek, sugerującej zwroty części opłat restauratorom za ostatni kwartał 2020 roku, kiedy też lokale były zamknięte, burmistrz Arkadiusz Ptak powiedział, że w tej sprawie w przyszłym tygodniu spotkają się kluby radnych i rzecz rozważą.

RADIO CENTRUM Mniejsze kapslowe


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska