Motocykliści u św. Floriana w Jedlcu

Avatar photoIrena Kuczyńska7 maja 20193min
59807724_1103949669805985_8940471148181716992_n-800.jpg

W niedzielę odbędzie się II Pielgrzymka Motocyklistów do św. Floriana w Jedlcu.

Miłośników jazdy na motocyklach zaprasza do Jedlca sołtyska Beata Szymoniak oraz proboszcz jedleckiej parafii ks. Paweł Zieliński.

Rajd, połączony z pielgrzymką do kościółka św. Floriana, rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00 mszą świętą. Po niej święcenie pojazdów i potem kawalkada motocykli wyruszy na miejscowe boisko. Na czele pojedzie samochód OSP z Jedlca. Strażacy zadbają też o bezpieczeństwo uczestników imprezy.

Podczas pikniku na boisku odbędą się konkursy. Statuetkę św. Floriana ufundowaną przez proboszcza otrzyma najstarszy wiekiem motocyklista oraz właściciel najstarszego motoru – mówi sołtyska Jedlca Beata Szymoniak.

Nagrodzony też będzie posiadacz najładniejszego motocykla oraz motoru, który „wyda najgłośniejszy dźwięk przy wydechu”. Będzie też loteria fantowa oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Organizatorzy czyli sołtyska Beata Szymoniak, Andrzej Waruszewski i Grzegorz Tomaszewski z Jedlca oraz Daria Biesiada i Jakub Garczarek z Kuchar zapraszają do udziału w imprezie.

Pomysł zrodził się 2 lata temu, po tym jak kilkoro motocyklistów z Jedlca, asystowało przy wjeździe do jedleckiego kościoła figury św. Michała Archanioła.

Zdjęcia z I Pielgrzymki Motocyklistów do św. Floriana w Jedlcu udostępniła Beata Szymoniak


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska