Muzeum Zamek w czasie zarazy

Avatar photoIrena Kuczyńska6 maja 20204min
czolo-1.jpg

Zamek w Gołuchowie otwiera się dla zwiedzających. Jednocześnie do Zamku może wejść 10 osób, w maseczkach zasłaniających nos i usta, w towarzystwie opiekuna ekspozycji – 

powiedziała radiu Centrum Paulina Vogt – Wawrzyniak – kustosz gołuchowskiego oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Otwarcie Zamku w Gołuchowie – oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu, jest zgodne z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Paulina Vogt – Wawrzyniak zapewnia, że zwiedzanie odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Na dziedziniec, do którego wejście będzie możliwe co pół godziny od 10.00 począwszy na 15.15 w robocze dni i o 17.15 w niedzielę skończywszy, zwiedzający wchodzi w maseczce, dezynfekuje ręce, ustawia się w kolejce do kasy, zachowując odległość i po zakupieniu biletu czeka aż się nie zbierze 10 osób, po czym w towarzystwie opiekuna ekspozycji wyrusza na wędrówkę po Zamku, gdzie może spędzić nawet godzinę.
W Zamku jednocześnie może być 30 zwiedzających, poruszających się różnymi trasami. Nie ma przewodnika, nie ma edukacji a zwiedzający są proszeni o niedotykanie ścian drzwi, poręczy, gablot.
Osoby, które tęsknią za gołuchowskimi zbiorami, mogą śledzić profil Muzeum Zamek w Gołuchowie na portalu społecznościowym, gdzie pojawiają się zdjęcia kolekcji, także historyczne, z opisami – zachęca kustosz Paulina – Vogt Wawrzyniak.

TUTAJ Paulina opowiada o Izabeli

Radio Centrum Zamek zaprasza


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska