Zdobyli nagrody za kulturę i ekologię

Avatar photoIrena Kuczyńska5 grudnia 202011min
Gala-czoło.jpg

Trzy nagrody zdobyły placówki kultury w gminie Gołuchów w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, organizowanym po raz 21. przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Gala, organizowana w formie on-line, odbyła się 2 grudnia 2020 r. Nagrody przyznano 39 laureatom spośród 168 wnioskujących z całej Wielkopolski.

Dwa projekty, realizowane w latach 2018 i 2019, zgłosiło Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”. Pierwszy dotyczył dwóch wydawnictw autorstwa Stanisława Małyszki: „Przydrożne znaki wiary na terenie gminy Gołuchów”  i „Kuchary, Macew, Popówek dawniej i dziś”. Ocalają one dziedzictwo minionych wieków dla przyszłych pokoleń. Drugi projekt był związany z  jubileuszem 125 – lecia ustanowienia Ordynacji Książąt Czartoryskich na Gołuchowie.  W ramach projektu młodzież a także seniorzy odbyli wycieczki krajoznawcze do Poznania podczas których zwiedzali  okolicznościową wystawę w Muzeum Narodowym. Więcej TUTAJPosadzono też jubileuszowe drzewo koło Zamku Czartoryskich.Gminne Centrum Kultury „Zamek”  zorganizowało kilka konkursów  i warsztatów plastycznych oraz ceramicznych przybliżających młodym gołuchowianom Ordynację Książąt  Czartoryskich a także ich kolekcję dzieł sztuki. 

Nagrodzony też został projekt „Być kobietą” realizowany i zgłoszony przez Gminną Bibliotekę w Gołuchowie.  Tematem przewodnim projektu były „kobiety” – ich społeczna rola i miejsce, zarówno w historii, jaki i w świecie współczesnymi, a nawiązywał on do 100. rocznicy otrzymania w Polsce praw wyborczych przez kobiety.

Wszystkie projekty zostały nagrodzone dyplomami oraz czekami wartości 5000 zł za projekt.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska