Nauczyciele się szczepią

Avatar photoIrena Kuczyńska16 lutego 20212min
szpital2.jpg

Od piątku trwają szczepienia pleszewskich nauczycieli klas I-III, nauczycieli przedszkoli, wychowawców świetlic, bibliotekarzy, specjalistów pomocy psychologicznej i pedagogicznej, kadry kierowniczej pedagogicznej w/w szkół i placówek.

W Pleszewie i gminie chęć zaszczepienia wyraziło 60 procent nauczycieli i 64 procent uprawnionych pracowników.

W ubiegły piątek zaszczepiono 50 osób, w poniedziałek 55 osób. Ale już w najbliższy piątek zaszczepi się 150 osób i tyle samo w przyszły poniedziałek – zapowiada Ireneusz Praczyk – rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego, gdzie szczepienia nauczycieli się odbywają.

W pozostałe dni tygodnia w szpitalnym punkcie szczepień populacyjnych szczepione są osoby po siedemdziesiątce. Wracając do szczepień nauczycieli, z grupy uprawnionej, dyrektorzy placówek w Mieście i Gminie Pleszew zarejestrowali w Systemie Informacji Oświatowej 60 procent nauczycieli klas najmłodszych w pleszewskich szkołach, nauczycieli przedszkoli, oraz 64 procent osób zatrudnionych na stanowiskach pomocy nauczycieli przedszkoli, pracujących na stanowiskach pomocy wychowawców w klasach I-III, o czym informuje zastępca burmistrza MiG Pleszew Izabela Świątek.

Przypomnijmy, że uprawnieni do szczepień na tym etapie są także wychowawcy świetlic, szkolni bibliotekarze, specjaliści pomocy psychologicznej i pedagogicznej oraz kadra kierownicza pedagogiczna w/w szkół i placówek. Szczepienia dotyczą nauczycieli i pracowników do 60 roku życia. Starsze osoby, zostaną zaszczepione w swojej grupie wiekowej.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska