Niedziela z krewką i z różą

Avatar photoIrena Kuczyńska25 lipca 20203min
krewka4-czolo.jpg

Pleszewski Klub Krwiodawców zaprasza w najbliższą niedzielę na Akcję Oddawania Krwi i rejestrację dawców szpiku kostnego.

Dla każdej pani będzie czerwona róża a dla każdego krwiodawcy kiełbaska z grilla i sałatka pomidorowo – ogórkowa – powiedział radiu Centrum prezes Janusz Kasprzak.

Czwarta w tym roku akcja oddawania krwi odbędzie się z zachowaniem środków ostrożności spowodowanych epidemią koronawirusa. Do dużej sali Domu Parafialnego krwiodawca wchodzi w maseczce, dezynfekuje sobie ręce i wypisuje kwestionariusz długopisem, który potem zabiera ze sobą. Dzieci, które będą towarzyszyć rodzicom – krwiodawcom, do sali nie wejdą.

Będą mogły czekać przy grillu, na który jest zaproszony każdy krwiodawca po oddaniu krwi. Zarządowi Klubu udało się zdobyć kiełbasę i mięso na grilla, pomidory i ogórki, za które dziękuje sponsorom. Będzie też DJ, dzięki czemu piknik krwiodawców zapowiada się naprawdę sympatycznie. W czasie pandemii pleszewianie oddawali już krew dwukrotnie. Za pierwszym razem krwiodawców było 150, za drugim 180. W najbliższą niedzielę akcja startuje o 10.00 i potrwa do ostatniego krwiodawcy – zapowiada prezes Janusz Kasprzak.
Warto dodać, że lipcowa Akcja jest 75. organizowaną przez Pleszewski Klub Krwiodawców. W sumie pleszewianie oddali 4800 litrów krwi. W tym roku – litrów było 200.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska