Noc Muzeów w Muzeum Ziemiaństwa

Irena Kuczyńska13 maja 20213min
NOC-MUZEÓW-2021-v2-800-czolo.jpg

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy tradycyjnie przyłącza się do Nocy Muzeów. W sobotę od 16.00 do północy wstęp do pałacu będzie bezpłatny.

To doskonała okazja aby obejrzeć najnowszą wystawę czasową “Moda w ziemiańskim świecie”. Specjalnie z okazji Nocy Muzeów zorganizowano konkurs fotograficzny.

Wystawa “Moda w ziemiańskim świecie” jest warta obejrzenia: krynoliny, tiurniury, suknie z trenem, żałobna suknia z krynoliną noszona przez ziemianki po zdławieniu powstania styczniowego, surduty, fraki, buty, torebki, biżuteria, kapelusze męskie i damskie, chustki do nosa,  a nawet pas do pończoch i podwiązki można zobaczyć w trzech salach parteru. A wszystko to wzbogacone planszami i opisami oraz fragmentami pamiętników. Doskonale komponuje się z wystrojem sal i malowidłami na ścianach.

Warto też skorzystać z okazji i odbyć spacer po wszystkich salach, zawsze coś nowego, ciekawego się usłyszy czy wypatrzy. Podczas wieczornego spaceru trzeba pamiętać o zrobieniu fotki założenia parkowego, pałacu lub pawilonów parkowych w nocnej scenerii. Zdjęcie, tylko jedno, należy umieścić pod plakatem Nocy Muzeów na  stronie facebookowej Muzeum Ziemiaństwa. TUTAJ

Wygrywa ujęcie z największą ilością polubień. Wyniki konkursu będą znane  w środę 19 maja o godzinie 12:00. Na zwycięzcę konkursu, oraz dwóch zdjęć  wyróżnionych,  czekają atrakcyjne nagrody! Jeśli chodzi o zwiedzanie, to jednorazowo w pałacu może przebywać 30 osób, oczywiście w maseczkach i zachowujących dystans.