Noc Muzeów z chóralistyką i przyjaciółmi Muzeum Regionalnego

Avatar photoIrena Kuczyńska17 maja 20235min
346324389_194754926776150_3199894645171565536_n.jpg
Na  Noc Muzeów zaprasza Muzeum Regionalne w Pleszewie.  W programie otwarcie nowej wystawy poświęconej tradycjom chóralistyki w Pleszewie oraz koncert  z udziałem przyjaciół muzeum

Wśród przyjaciół muzeum jest Tomasz Raczkiewicz – solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, pianistka Maria Rutkowska, wokalista Marcin Walczak oraz grupa Big Band „Po godzinach”. Noc Muzeów będzie więc pełna atrakcji.

100 lat Harmonii
Pretekstem do wystawy „Tradycje chóralistyki w Pleszewie”, której otwarcie jest częścią sobotniej Nocy Muzeów w  Muzeum Regionalnym w Pleszewie,  jest 100 – lecie Chóru Męskiego Harmonia. Pamiątki z działalności tegoż chóru zostaną zaprezentowane w małej sali muzeum.
Lutnia, AVE SOL…

W gablotach i na planszach w dużej sali będzie można zobaczyć zdjęcia, sztandary, dyplomy dokumentujące działalność innych pleszewskich chórów – m.in. chóru „Lutnia”, AVE SOL, „Lira” a także innych – działających w mieście jeszcze w czasach zaborów a potem w 20 – leciu międzywojennym – powiedział radiu Centrum Adam Staszak – dyrektor pleszewskiego muzeum.

Zaczną od Harmonii
Noc Muzeów w Pleszewie rozpocznie się w sobotę o godzinie 20.00 otwarciem wystawy i pieśnią w wykonaniu chóru „Harmonia”.
Zaśpiewają i zagrają przyjaciele
Pół godziny później, na scenie pod gołym niebem, wśród kwitnących rododendronów, wystąpią „przyjaciele muzeum” czyli solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, znany i oklaskiwany przez pleszewską publiczność kontratenor Tomasz Raczkiewicz, zagra pianistka dr Maria Rutkowska, Big Band po Godzinach, zaśpiewa też Marcin Walczak – pleszewianin, ksiądz śpiewający i piszący thrillery kryminalne.
Big Band Po Godzinach
Tomasz Raczkiewicz
Marcin Walczak
Chór Męski Harmonia

Czytaj: Mamy nowy Rocznik Pleszewski


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska