Noc Muzeów z ziemiaństwem

Avatar photoIrena Kuczyńska15 maja 20186min
Muzeum-Ziemiaństwa-czoło.jpg

Salonik fotograficzny, w którym można sobie zrobić zdjęcie w strojach z epoki ostatniego króla Polski, seans filmowy o historii dobrzyckiego pałacu, wystawa planszowa o dawnych właścicielach Dobrzycy – to główne atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

W sobotę wieczorem w Noc Muzeów będzie można przez chwilę poczuć się gościem Augustyna Gorzeńskiego, który 215 lat temu zbudował w Dobrzycy Zespół Pałacowo – Parkowy.

W saloniku fotograficznym będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia w strojach z epoki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wygenerowane zdjęcie z pocztówką, muzeum wysłać może i to za darmo, pod wskazany adres.

Goście Nocy Muzeów będą mogli obejrzeć film „Dobrzyca dawniej i dziś” a w nim zdjęcia parku i pałacu z lat 60. i 70. XX wieku oraz historia powstawania muzeum.

Trzecia atrakcja  Nocy Muzeów w Dobrzycy – – to wystawa planszowa w Panteonie ukazująca dawnych właścicieli Dobrzycy, od Dobrzyckich począwszy, poprzez wspomnianego już gen. Augustyna Gorzeńskiego, rodzinę Turnów, Kottwitzów i Bandelowów po ród Czarneckich.

Do tego dochodzi zwiedzanie – z przewodnikiem – najnowszej wystawy o ziemianach – artystach.

MZ czeka na gości w sobotę od 18.00 do 24.00.

Źródło:http://www.rc.fm/kulturalne/dobrzyca-noc-w-dobrzycy.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska