Nowa odsłona PISK-u burmistrza w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska8 października 20232min
plakat-PISK-640x901-1.png
Przed pleszewianami nowa odsłona Pleszewskiego Informatora Społeczno - Kulturalnego. UMiG przywraca system powiadamiania smsowego o najważniejszych wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

 

Swój numer telefonu można zgłosić, wysyłając krótką wiadomość  na dedykowany numer. Z usługi można w każdej chwili zrezygnować.

Powrót

PISK  funkcjonował i dobrze się miał  w czasach kiedy burmistrzem był Marian Adamek. Potocznie nazywano tę usługę  PISK-iem  burmistrza albo nawet PISK-iem Mariana. Teraz  miasto przywraca powiadamianie SMS-owe. W Pleszewie tyle się dzieje, że osoby, które nie są oswojone z social mediami, o niektórych wydarzeniach dowiadują się po fakcie.

Wystarczy „TAK”

Po uruchomieniu usługi info z ratusza i Zajezdni Kultury przyjdzie im na komórkę kilka dni przed wydarzeniem. Trzeba tylko pod numer 882975170 wysłać SMS-a z jednym słowem „TAK”. Wysłanie tej wiadomości jest płatne wg taryfy operatora natomiast otrzymywanie informacji jest bezpłatne.

Baza od nowa

I co ważne.  Ci, którzy już wcześniej korzystali z PISK, muszą się zarejestrować w systemie na nowo. Stara baza nie istnieje. Wysłanie SMS-a ze słowem TAK oznacza wpisanie do serwisu i akceptację usługi, z której w każdej chwili można zrezygnować.

W ratuszu pomogą

Regulamin PISK-u jest dostępny na stronie internetowej miasta. Osoby, które mają problem z wysłaniem SMSa, mogą skorzystać z pomocy w biurze obsługi interesanta w ratuszu – podpowiada rzeczniczka UMiG Anna Bogacz.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska