Nowa poradnia dla kobiet w Pleszewie

Irena Kuczyńska16 kwietnia 20214min
p1-zdjecie-czolowe.jpg
Pleszewski szpital uruchomił nową poradnię ginekologiczno – położniczą. Dzięki temu jest nie tylko nowocześnie i estetycznie ale przede wszystkim intymnie, bo poradnia ma oddzielne wejście, co zwiększa komfort pacjentek oraz personelu poradni – podkreśla prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński. 
Dotychczasowa poradnia ginekologiczno – położnicza sąsiadowała z poradnią zdrowia psychicznego. Ponieważ pacjentek ginekologicznych z każdym rokiem przybywa, miejsca we wspólnej  poczekalni zaczynało brakować. Stąd decyzja o przeniesieniu poradni  do nowych pomieszczeń.
W nowej lokalizacji  dysponuje ona dwoma gabinetami, w tym jeden ma odrębną łazienkę, przestronną poczekalnią tylko dla pacjentek tejże poradni z oddzielną toaletą, osobnym pomieszczeniem administracyjnym z częścią socjalną dla personelu.
Wśród pacjentek ginekologicznych jest znaczny odsetek kobiet ciężarnych, które wymagają szczególnego traktowania, bardziej przyjaznych warunków do przeprowadzania badań i intymności – podkreśla ginekolog dr Ryszard Bosacki – zarazem dyrektor do spraw medycznych w pleszewskim szpitalu.
Dodaje, że  zamiar remontu poradni zarząd szpitalnej spółki rozważał od dawna. Udało się teraz, mimo pandemii. Warto dodać, że pleszewską poradnię dla kobiet i pleszewski szpital jako miejsce narodzin swoich dzieci, wybiera coraz więcej kobiet i to nie tylko z powiatu pleszewskiego ale także z ościennych.
Nie jest to jedyna poradnia dla kobiet w powiecie pleszewskim. Od ubiegłego roku w ramach kontraktu z NFZ działa też poradnia w Choczu.