Nowa siedziba Przedsiębiorstwa Komunalnego

Irena Kuczyńska9 grudnia 20193min
PK-czolo.jpg

W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie.

Zakład Usług Komunalnych PK przeniesie się z ulicy Fabrycznej na ulicę Polną. Szacowany koszt inwestycji sięga 10 500 000 złotych (netto).

Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Grzegorz Knappe mówi, że inwestycja jest w fazie projektowej. Pieniądze, które miasto przeznacza na budowę nowej siedziby Zakładu Usług Komunalnych pochodzą ze sprzedaży Fabryce Famot Pleszew S.A. działek, na których znajduje się aktualna siedziba “komunalki”.

Nowa siedziba Zakładu Usług Komunalnych  przy Polnej składać się będzie z budynku biurowo – socjalnego, garaży, wiat magazynowych, wagi samochodowej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

W części socjalnej oddzielne będą łazienki i szatnie dla pracowników zajmujących się śmieciami i oddzielne dla specjalistów od zieleni miejskiej – podkreślał na sesji Rady Miejskiej Grzegorz Knappe, kiedy prezentował radnym projekt inwestycji. W biurowcu znajdzie swoje miejsce referat gospodarski odpadami PK.

W ramach tej inwestycji zmodernizowany będzie punkt przeładunkowy przy starym składowisku odpadów komunalnych na Dobrej Nadziei. Powstanie tam 6 betonowych boksów na odpady, które PK wydzierżawi Zakładowi Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Punkt przeładunkowy – co podkreślał radnym prezes Knappe, pozwala obniżać koszty śmieci. Modernizację punktu zaplanowano na styczeń 2020 roku.

Wiosną 2020 roku rozpocznie się przy ulicy Kaliskiej obok Stacji Wodociągów budowa stacji diagnostycznej i myjni samochodowej. Podczas sesji burmistrz Arkadiusz Ptak mówił, że jest szansa na powstanie w tym miejscu także punktu do ładowania aut elektrycznych.

Zanim ruszy budowa nowej siedziby ZUK przy ul. Polnej,  trzeba przebudować linię średniego napięcia – mówi prezes PK Grzegorz Knappe.  Dodaje, że do dotacji z miasta PK dołoży swoje środki, bo planowane 10 500 000 zł (netto) może nie wystarczyć.

Warto dodać, że miasto Miasto wybuduje nową drogę dojazdową do PSZOK od ul. Wschodniej, tak żeby pleszewianie nie mieli problemu z dowozem odpadów.