Nowe przystanki, nowe rozkłady jazdy na busy PL1 i PL2

Irena Kuczyńska14 stycznia 20223min
Pleszewskie busy PL 1 i PL 2 kursują według nowych rozkładów. Ma związek z wydłużeniem linii do nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Polnej, gdzie znajduje się Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów.
bbusy.jpg

Od 1 kwietnia z komunikacji miejskiej skorzystało ponad 37 000 pasażerów, czyli statystyczny mieszkaniec Miasta i Gminy Pleszew, już busem PL1 i PL2  jechał.

Dwa białe, dziesięcioosobowe busy PL1 i PL2 objeżdżają w dni powszednie miasto od 5.27 do 20.57, zatrzymując się na 32 przystankach, w tym na Rynku, przy szpitalu, przy bibliotece, przy cmentarzach, przy ogrodach działkowych, na największych osiedlach.

Od 1 stycznia pojawiły się nowe przystanki – przy ulicy Piaski obok schroniska brata Alberta, na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Wschodniej przy nowej siedzibie PK, gdzie znajduje się Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów i na ulicy Chopina, o co wnioskowali mieszkańcy osiedla Wokół Wieży.

Busy  PL1 i PL2 się w Pleszewie przyjęły. Podczas gdy w pierwszym miesiącu ich funkcjonowania, czyli w kwietniu 2021 roku, skorzystało z nich 2049 osób, w grudniu było ich już 4808, mimo pandemii.

W sumie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2021 roku busami PL1 i PL 2 przejechało 37 071 pasażerów.

Busiki są wygodne, niskopodłogowe, łatwo do nich się dostać osobom starszym, czy cierpiącym na choroby nóg.

Nawet wózek dziecięcy czy rowerek się do busika zmieści. Bilet na busy PL1 i PL2 kosztuje 2 złote, osoba po sześćdziesiątce i uczeń z legitymacją, płaci złotówkę. I co ważne, bilety nie drożeją.

Wprowadzono nawet udogodnienie. Od 1 stycznia bilet jednorazowy zarówno ulgowy jak i normalny będzie obowiązywał przez 60 minut.

Co znaczy, że przy przesiadce z busa do busa np. w punkcie przesiadkowym przy dawnym dworcu, nie trzeba będzie kupować nowego biletu, oczywiście przed upływem godziny.

Nowe rozkłady jazdy