Nowy Dom Chłopaków w Broniszewicach na ukończeniu

Irena Kuczyńska12 września 20214min
W Broniszewicach dobiega końca budowa nowego Domu Chłopaków, który powstaje z finansów anonimowego darczyńcy. Sponsoruje on wszystko od zakupu ziemi po ostatni drobiazg dla 12 chłopców z autyzmem, którzy 18 września w nowym domu zamieszkają.
1-5.jpg
Zaledwie trzy lata temu we wrześniu, 56 podopiecznych sióstr dominikanek z Broniszewic przenosiło się do nowego pięknego domu, który wielkim staraniem sióstr, powstał ze składek tysięcy osób, nieopodal pałacu czyli pierwszej siedziby Domu Chłopaków, a  tu za kilka dni będzie otwierany kolejny
obiekt
.
Jak powiedziała radiu Centrum Agnieszka Gil czyli siostra Tymoteusza – administratorka i menadżerka – 11 chłopców cierpiących na autyzm już czeka na przeprowadzkę do nowego obiektu. Wszystko w nim jest dla nich dostosowane, kolory, przestrzenie.
Obiekt w całości, czyli od zakupu ziemi po ostatni drobiazg w wyposażeniu, sponsoruje anonimowy darczyńca. Aktualnie w nowym domu trwa wykańczanie wnętrz i meblowanie. W łazienkach ustawiane są wanny dostosowane dla chłopców, którzy samodzielnie się nie umyją.
Siostra Tymka oprowadza po budowie TUTAJ
Podczas gdy otwarcie Domu Chłopaków we wrześniu 2018 roku  była huczne z polonezem, występami i mnóstwem gości, tym razem będzie skromnie. Ale uroczystość zaplanowaną na 18 września będzie można śledzić w mediach społecznościowych.
Na 11 miejsc w Domu, który powstał w 2018 roku, czeka już 11 chłopców z niepełnosprawnością – dodaje siostra Tymka. W ciągu trzech lat siostry utworzyły zagrodę dla zwierząt, wyremontowały szkołę, warsztaty terapii zajęciowej, ogrodziły teren, remontują stary pałac i budują kaplicę, która pomieści wygodnie całą społeczność.