Od 9 lipca zmiany organizacji ruchu w mieście

Avatar photoIrena Kuczyńska2 lipca 20203min
mapa-b2-707x500-czolo.jpg

Od 9 lipca zmieniona będzie organizacja ruchu w centrum miasta Pleszewa.

Zamknięta będzie ulica Ogrodowa, Zamkowa i Kaczyńskiego. Ulica Sienkiewicza będzie dwukierunkowa.  Zmiany i utrudnienia są spowodowane pracami przy porządkowaniu gospodarki ściekowej w mieście. Aktualnie wyłączona z ruchu jest ulica Sienkiewicza ze skrzyżowaniem ulic Kaczyńskiego i Wyspiańskiego oraz ulica Targowa ze skrzyżowaniem  Słowackiego i Bogusza, gdzie trwa budowa pierwszego w mieście dużego ronda. W tej sytuacji dojazd do Rynku z południowych osiedli odbywa się tylko ulicą Lipową.
Od 9 lipca wszystko się zmieni. Do 1 września – ulica Sienkiewicza stanie się ulicą dwukierunkową. Z ulicy Wyspiańskiego będzie można wjechać w Sienkiewicza i skręcić w lewo ku Kolejowej oraz w prawo ku Rynkowi. Ulica Kaczyńskiego będzie nadal zamknięta.

Zamknięta będzie też ulica Ogrodowa od marketu Biedronka do skrzyżowania z Zamkową i Łąkową, które też będą zamknięte. Prace w ulicy Ogrodowej potrwają do
1 września, po czym nastąpią kolejne zmiany czyli wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Wyspiańskiego do Rynku.
Burmistrz Arkadiusz Ptak tłumaczy, że trzeba było „rozkopać” całe miasto, bo na II etap porządkowania gospodarki ściekowej miasto otrzymało dotację unijną, która wiąże się z ukończeniem prac i uzyskaniem efektu ekologicznego do końca 2020 roku.
Wtedy wszystkie wody opadowe z północnej części miasta przez Rynek i Sienkiewicza lub Zamkową i Ogrodową trafią do Neru.  W ciągu 8 lat na porządkowanie gospodarski ściekami Przedsiębiorstwo Komunalne wydało około 70 mln zł, z tego 38 mln pozyskano ze środków unijnych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska