Z parafialki do Zajezdni Kultury

Avatar photoIrena Kuczyńska19 stycznia 20213min
Krewka-czolo.jpg

Z Nowym Rokiem akcje zbiórki krwi w Pleszewie przenoszą się z Domu Parafialnego do nowej Zajezdni Kultury. 

Do zmiany lokalu  zarząd Pleszewskiego Klubu Krwiodawców został zainspirowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu – powiedział Radiu Centrum prezes Janusz Kasprzak.

77 akcji oddawania krwi odbyło się w Domu Parafialnym w Pleszewie. To tam 2500 osób oddało 4500 litrów krwi. W sumie (dodając czas przed powstaniem Pleszewskiego Klubu Krwiodawców, pleszewianie oddali w ciągu 14 lat ponad 5000 krwi. Więcej TUTAJ

Od najbliższej niedzieli – 23 stycznia 2021 roku, akcje  przenoszą się do nowej Zajezdni Kultury przy ul. Kolejowej. Zbiórka krwi potrwa jak zwykle od godziny 10.00 do 14.00, o czym zawiadamia wszystkich krwiodawców prezes Pleszewskiego Klubu Krwiodawców Janusz Kasprzak. Tłumaczy radiu Centrum, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu nie raz sugerowało zmianę lokalu ze względu na ogrzewanie, oświetlenie czy dostęp do internetu. Teraz przyszło z Kalisza  pismo  bardziej rygorystyczne. Trzeba było szukać nowego lokalu.

I znaleziono w nowej siedzibie Domu Kultury. W dużej sali widowiskowej będzie oddawana  krew a oczekiwać na swoją kolej  krwiodawcy będą mogli w długim ciepłym korytarzu a nie na dworze. Kiedy obostrzenia epidemiologiczne się skończą, na placu przed Zajezdnią będzie można robić dla krwiodawców grillaprzewiduje prezes Kasprzak.

Przez 12 lat pleszewscy krwiodawcy korzystali z sali Domu Parafialnego nieodpłatnie ale w zimie musieli zadbać o opał aby ogrzać salę. W Zajezdni Kultury ten problem im odpadnie.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska