Oddział dla pacjentów z COVID-19 w pleszewskim szpitalu

Avatar photoIrena Kuczyńska7 października 20203min
szpital-czolo.jpg

Od środy godziny 15.00 w Pleszewskim Centrum Medycznym sp. z o.o. powstanie oddział dla pacjentów z COVID-19.
Jest rekomendacja Narodowego Funduszu Zdrowia, czekamy na decyzję wojewody i przygotowujemy specjalny oddział – potwierdził radiu Centrum prezes PCM Błażej Górczyński.

Nie było to dla zarządu szpitala zaskoczeniem, ponieważ NFZ od kilku dni zbierał informacje, który szpital w Wielkopolsce jest w stanie podjąć takie wyzwanie. Trwały więc w pleszewskim szpitalu przygotowania.
„Były wolne łóżka po nieczynnym oddziale nefrologicznym i można je wykorzystać na nowym oddziale. Trzeba tylko się przeorganizować” – mówi prezes Błażej Górczyński. Wejście na oddział dla pacjentów z COVID-19 będzie od ulicy Szpitalnej, tam gdzie wchodzi się do kaplicy, do której od środy wchodzić się będzie tylko głównym wejściem. Do pleszewskiego szpitala trafiać będą pacjenci z całej Wielkopolski nie wymagający wentylacji płuc, Ci nadal będą kierowani do szpitala na Szwajcarskiej w Poznaniu. Jednak 3 łóżka dla osób wymagających wentylowania płuc, będą czekały w pogotowiu. Są też w pleszewskim szpitalu 2 łóżka dla izolowanych pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19, którzy czekają na wynik.
W sumie łóżek „covidowych” będzie w Pleszewie 20. Prezes Błażej Górczyński podkreśla z uznaniem dobrą współpracę z Oddziałem NFZ w Poznaniu a przede wszystkim postawę pleszewskich lekarzy i pielęgniarek. Mimo zagrożeń, podjęli się wyzwania i wyrazili zgodę na pracę na nowym oddziale.
Przygotowania szpitala do utworzenia oddziału covidowskiego trwały kilka dni. Czekamy tylko na sygnał od wojewody – powiedział Maciej Wasielewski – starosta pleszewski. Szpital w Pleszewie podlega władzom Powiatu Pleszewskiego.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska