Odeszła Jolanta Roszak

Irena Kuczyńska20 maja 20202min0
jola11-czolo.jpg

Zmarła Jolanta Roszak – dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach, organizatorka wielu imprez także plenerowych, animatorka życia kulturalnego w gminie Gizałki. Osoba znana, szanowana i lubiana.

Jolanta Roszak urodziła się w Krakowie w 1959 roku. W 1971 roku zamieszkała wraz z rodzicami w gminie Gizałki. W 1989 została dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach z siedzibą w Tomicach. To ona rozwinęła jego działalność, co podkreślano podczas uroczystości 25 – lecia placówki w roku 2013. Jolanta Roszak usłyszała wtedy wiele ciepłych słów, gratulacji i życzeń.

Bo była pani Jola w Gizałkach kimś przez duże „K”. Organizowała nie tylko duże imprezy plenerowe z udziałem gwiazd polskiej estrady, na które zjeżdżali ludzie z całej okolicy. Utrwalała pamięć o lokalnych ludziach pióra Józefie Swędrowskim czy Cezarym Marii Abramowiczu. Konkursy recytatorskie, plastyczne, spotkanie z seniorami, jubilatami – wystarczy spojrzeć w kalendarz imprez Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach i wtedy się widzi jak wiele ta jedna kobieta spraw animowała, inspirowała, prowadziła. Wiadomość o Jej śmierci napełniła bólem i smutkiem nie tylko rodzinę ale znajomych, przyjaciół, wszystkich, z którymi los Ją kiedykolwiek zetknął. Na stronie UG Gizałki zamieszczono kondolencje wójta Roberta Łozy. Wiele osób na pewno się do nich dzisiaj przyłącza.

RADIO CENTRUM Odeszla Jolanta Roszak

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku