Odeszła Jolanta Roszak

Irena Kuczyńska20 maja 20202min
jola11-czolo.jpg

Zmarła Jolanta Roszak – dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach, organizatorka wielu imprez także plenerowych, animatorka życia kulturalnego w gminie Gizałki. Osoba znana, szanowana i lubiana.

Jolanta Roszak urodziła się w Krakowie w 1959 roku. W 1971 roku zamieszkała wraz z rodzicami w gminie Gizałki. W 1989 została dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach z siedzibą w Tomicach. To ona rozwinęła jego działalność, co podkreślano podczas uroczystości 25 – lecia placówki w roku 2013. Jolanta Roszak usłyszała wtedy wiele ciepłych słów, gratulacji i życzeń.

Bo była pani Jola w Gizałkach kimś przez duże “K”. Organizowała nie tylko duże imprezy plenerowe z udziałem gwiazd polskiej estrady, na które zjeżdżali ludzie z całej okolicy. Utrwalała pamięć o lokalnych ludziach pióra Józefie Swędrowskim czy Cezarym Marii Abramowiczu. Konkursy recytatorskie, plastyczne, spotkanie z seniorami, jubilatami – wystarczy spojrzeć w kalendarz imprez Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach i wtedy się widzi jak wiele ta jedna kobieta spraw animowała, inspirowała, prowadziła. Wiadomość o Jej śmierci napełniła bólem i smutkiem nie tylko rodzinę ale znajomych, przyjaciół, wszystkich, z którymi los Ją kiedykolwiek zetknął. Na stronie UG Gizałki zamieszczono kondolencje wójta Roberta Łozy. Wiele osób na pewno się do nich dzisiaj przyłącza.

RADIO CENTRUM Odeszla Jolanta Roszak