Odmrożenie targowiska

Avatar photoIrena Kuczyńska22 kwietnia 20204min
targowisko-czpolo.jpg

W Pleszewie od czwartku działać będzie Miejskie Targowisko, powoli otwierają się pleszewskie sklepy a burmistrz myśli o „odmrożeniu” Płatnej Strefy Parkowania i o kursie sprzedaży internetowej dla sprzedawców.

Zdaniem Arkadiusza Ptaka życie sprzed epidemii raczej nie wróci dlatego trzeba powoli oswajać życie z koronawirusem. I tak w najbliższy czwartek, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, otwarte będzie targowisko przy ul. Ogrodowej o co prosili władze miasta ogrodnicy, którzy wyhodowali kwiaty i muszą je sprzedać. Jeśli im się nie uda, będzie problem. Do końca kwietnia nie ma opłat na Targowisku Miejskim.

Jednocześnie przypominamy najważniejsze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego jakie obowiązują na Targowiskach i Bazarach:

1. Higiena rąk.
Pamiętajmy o częstym myciu lub dezynfekcji rąk, szczególnie po kontakcie z pieniędzmi czy po kichaniu lub wydmuchaniu nosa.
Sprzedawcy i klienci powinni używać rękawiczek jednorazowych.

2. Higiena kaszlu i oddychania.
Podczas kaszlu czy kichania zakrywamy usta zgiętym łokciem bądź chusteczką.
Obowiązkowo wszyscy przebywający na Targowisku muszą mieć założone maseczki.

3. Przestrzegać zasad BHP.
Rygorystycznie przestrzegamy zasad BHP dotyczących sprzedaży określonych produktów, szczególnie żywnościowych.

4. Zachować odległość.
Należy zachować odległość pomiędzy klientami min. 2,0 m. Przy jednym stanowisku może znajdować się tylko jeden kupujący.

5. Dezynfekcja.
Sprzedawco pamiętaj o należytej dezynfekcji wag, lad, kas, uchwytów, terminali płatniczych itp.

6. Sprzedaż produktów.
Kontakt z produktami powinien mieć wyłącznie Sprzedający, który sam pakuje towar do siatki i podaje go klientowi.
Ograniczmy jeżeli to możliwe płatność gotówką.
Nie bójmy się zwrócić uwagi komuś kto nie przestrzega zasad !!!
Wszystkie zasady postępowania w czasie epidemii opisane są na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W wersji papierowej do pobrania u kierownika Targowiska.

Problemem dla handlowców, którzy przymierzają się do otwarcia swoich sklepów, jest zawieszona Płatna Strefa Parkowania. Przez całe dnie na rynku stoją samochody i nawet gdyby ktoś po zakupy przyjechał, nie zaparkuje auta. Arkadiusz Ptak rozważa przywrócenie PSP od 4 maja 2020 roku.

Planuje też zorganizowanie internetowego kursu sprzedaży przez internet dla właścicieli sklepów. I myśli o pieniądzach, które na przeprowadzenie kursu trzeba zdobyć. W czasie, kiedy wszyscy uczymy się żyć z koronawirusem, sprzedaż w dużej części przeniesie się z realu do Internetu – uważa Arkadiusz Ptak. I dodaje, że w środę o godzinie 14.00 odbędzie się pierwsza sesja rady miejskiej on-line i będzie ją można śledzić w Internecie. Będą podejmowane uchwały ważne dla przedsiębiorców.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska