Kiedy odśnieżać – oto jest pytanie

Avatar photoIrena Kuczyńska17 stycznia 20183min
Droga-powiatowa-foto-Aleksandra-Kowańskanowe.jpg

Wtorkowe opady śniegu wywołały fale niezadowolenia wśród mieszkańców Pleszewa. Na portalach społecznościowych kierowcy pisali o nieodśnieżonych głównych ulicach miasta Pleszewa.

Foto Aleksandra Kowańska  (Facebook) droga powiatowa we wtorek

Zdjęcia zasypanych ulic pokazywały się jeszcze przed godziną 18.00. W środę władze miasta zwołały konferencję prasową w tej sprawie.

Po raz kolejny zastępca burmistrza Pleszewa Arkadiusz Ptak tłumaczył, że główne ulice czyli Kaliska, Sienkiewicza, Poznańska, Prokopowska, Podgórna są w zarządzie powiatu pleszewskiego i to starosta pleszewski decyduje, kiedy drogowcy mają na drogi wyjechać.

Mapa ulic w mieście

Ptak zapewnił, że ulice należące do miasta ( Rynek, Wyspiańskiego, Kaczyńskiego) były odśnieżone i posypane po godzinie 13:00.

Arkadiusz Ptak przekonywał, że ulice gminne były odśnieżane już o 13.00

Tymczasem starosta pleszewski Maciej Wasielewski potwierdził radiuCENTRUM, że zlecił odśnieżanie i posypywanie ulic powiatowych ok. godziny 18:00, kiedy według prognozy pogody, miały ustać opady śniegu.

„Nie możemy uruchamiać akcji, kiedy jeszcze pada śnieg”, bo to zdaniem starosty byłoby „marnowaniem publicznych pieniędzy”.

Artur Kulas - dyrektor w Przedsiębiorstwie Komunalnym, które wygrało przetarg na odśnieżanie dróg powiatowych w Pleszewie  w znacznej części powiatu  oraz wszystkich dróg gminnych w mieście Pleszewie, potwierdził, że dopiero o 18.00 PK otrzymało zlecenie na odśnieżanie dróg powiatowych

We wtorek policja pleszewska była wzywana do 7 kolizji. Wszystkie miały miejsce na drogach powiatowych. Ciekawe, do kogo właściciele aut pójdą po ewentualne odszkodowanie?

W środę około godziny 16.00 znów zaczął sypać śnieg.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-kiedy-odsniezac.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska