Ogrodowe Dzierganie w Pleszewie podbija serca internautów w całej Polsce

Avatar photoIrena Kuczyńska7 lipca 202457min
448471047_970975791704478_7970458322034987711_n-1-1280x880.jpg
Filmik z Ogrodowego Dziergania zorganizowanego przez Fundację Animacja w ogrodach Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie, okazał się hitem internetu. Do tej pory wyświetlono go 128 000 razy. I nadal budzi zainteresowanie pań w całej Polsce.
FILMIK Z POKAZU   TUTAJ
W ciepły czerwcowy dzień w ogrodach CWiO przy ul. Krzywoustego w Pleszewie zebrały się pasjonatki robótek ręcznych aby świętować Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Inicjatorkami były dwie szydełkomaniaczki pleszewskie Krysia Jagiołka i Teresa Lisiak. To one 10 lat temu zainspirowały inne panie dziergające do stworzenia grupy szydełkomaniaczek. I tak, z wakacyjną przerwą panie raz w tygodniu się spotykają i dziergają.
FILMIK – Szydełkomaniaczki TUTAJ
W grupie osób zafascynowanych dzierganiem był jeden mężczyzna – Artur Lisiak – syn Tereski, którego prace, zwłaszcza biała szydełkowana parasolka, były hitem Ogrodowego Dziergania. Każda pani chciała jej dotknąć, z nią pospacerować, pooglądać.
Gościnie imprezy: Irena, Zosia, Basia i Renata z parasolką pana Artura
Oczkołapki z Kalisza

Na spotkanie do Pleszewa przyjechały Oczkołapki z Kalisza – panie, które też się spotykają na wspólnych dziergankach. Oprócz pań dziergających, których było kilkanaście, w spotkaniu uczestniczyły też panie z Dziennego Domu Senior + i z Środowiskowego Domu Samopomocy. Były też emerytowane pleszewianki, które przyszły do CWiO spędzić czas w miłym towarzystwie.

Oczkołapki z Kalisza
Nie mogłam, niestety, porozmawiać ze wszystkimi rękodzielczyniami – takie słowo sobie sama wymyśliłam. Ale byłam pod wrażeniem wszystkiego, co zobaczyłam, zwłaszcza, że przed laty sama dziergałam i robiłam sweterki a nawet sukienki na drutach i szydełkiem.
Dziergały babcie
W ten czerwcowy piękny czas przypomniałam sobie moją babcię Józefkę, która mi wydziergała szydełkiem sukienkę na absolutorium na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w 1972 roku. Kochana babcia, miała zreumatyzmowane palce a szydełka nie wypuszczała z rąk. Każda wnuczka dostała od niej komplety serwetek. Przechowuję je do dziś. Czasem wyjmuję z szuflady i się wzruszam…
Cieszę się, że wracamy do rękodzieła, które wypełnia czas na emeryturze. Podziwiam moje koleżanki. A fakt, że filmik z pokazu dziergania generuje takie zasięgi, jest dowodem na zainteresowanie robotami ręcznymi.
FILMIK Marii Florentyny Urbaniak TUTAJ
Kapelusze, chusty, serwetki
Tymczasem wracam Ogrodowego Dziergania. Na stołach przygotowanych przez wolontariuszy panie rozłożyły swoje prace. Czego tam nie było: torby, torebki, siatki łapacze snów, chusty, biżuteria, kapelusze, zabawki, serwetki, bluzki, sweterki, kołnierzyki, kolczyki… Pani Wiesia z Kalisza przyjechała w sukience wydzierganej z włóczki. Benia Gawrońska dziergała strój kąpielowy dla synowej. Jola Pankowiak zastawiła swój stolik zabawkami z włóczki. Zresztą popatrzcie na zdjęcia i pooglądajcie filmiki:
Bożenka Dzierla z w kapeluszu, z torbą z foliowych torebek,
Stoisko pełne serwetek, toreb, chust
Jolanta Pankowiak i jej maskotki
Artur Lisiak – mężczyzna, który uwielbia szydełkowanie

FILMIK Artur Lisiak TUTAJ

Panie: Zosia w sweterku własnej produkcji i Gosia z biżuterią i torebkami własnej produkcji
Pani Ewa demonstruje kołnierzyk

FILMIK TUTAJ

Pani Stasia robi ramki do zdjęć
Janina Wojtala i jej wyroby
Ela Bandosz ze swoim kapeluszem
FILMIK Bernadety Gawrońskiej TUTAJ
Na zielonym dywanie
Finałem spotkania był pokaz na zielonym dywanie. Poprowadziły go liderki Szydełkomaniaczek Terenia Lisiak i Krysia Jagiołka wraz z Lucyną Roszak. TUTAJ
Zuzanna Masłowska prezentuje dzierganki kilku pań
Prace szydełkomaniaczek
Filmik wygenerował 128 000 odsłon
1000 polubień
79 udostępnień
105 komentarzy

Alicja Buksalewicz

Z wielką przyjemnością obejrzałam pokaz i jestem niepocieszona, że filmik skończył się tak szybko… Przepiękne prace, cudowna czerwona spódnica, wspaniała złota chusta i te półokrągłe, i te torebki, sweterki, kamizelki, sukienki, tuniki, kapelusze, maskotki – jesteście Panie cudowne i macie złote ręce! A prace PANA są MISTRZOWSKIE Gratuluję, gratuluję i jeszcze raz gratuluję wszystkim
Piękna prezentacja prac dzierganych, frywolitki i makramy. Tyle pięknego rękodzieła w jednym miejscu naprawdę zachwyca.

Katarzyna Skolimowska

BRAWO BRAWO piękne rękodzieło a jacy zdolni wykonawcych tych vudnych rzeczy podziwiam I szacunek WIELKI MAM

Danuta Fludra

Piękna prezentacja ,niesamowita .Zauroczyła mnie Nadia w złotej chuście

Iwona Witkowska

Parasolka sztos! Poza tym wszystkie rzeczy są zachwycające. Zazdroszczę tych talentów, zdolności, pasji i cierpliwości w dzierganiu tych wspaniałości.
Renata Budzeńska
Dziewczyny jesteście mistrzyniami ,niesamowity pokaz mody .

Dorota Zejma

Uczmy nasze córki, moja młodzież też dzierga i jestem z nich dumna

Karolkowo Mój Świat Rękodzieła

Fantastyczne dziewczyny , piękne wszystko!
Gratuluję rękodzielnikom

GoBa Decupage

Piękne prace.

Wieslawa Zyzman

Piękne prace, gratulacje za pomysł pokazu mody szydelkowej.

Teresa Skraburska

Śliczności! Brawo dla modelek!!! Jak byłam młodą dziewczyną dziergałam wszystko od papci do kapelusikòw z torebkami i rękawiczkami włącznie. Były też serwetki, obrusy i poszewki na poduszki!

Jadwiga Chłopska

Cudeńka te wszystkie rękodzieła jestem pełna zachwytu dla pań wykonujących i Pana Artura takie rękodzieła artystycznego z klasą ze starannością do pieszczeniem.Kiedyś robiłam na drutach szydełku i wyszukałam jak nic nie było dzieciom,sobie, mężowi na prezent komuś.Teraz nie robię oczy po 5 operacjach i brak czasu przez komputery

Zofia Mac Szydełkowanie

Cudeńkaaa chyba muszę dołączyć do tych wspaniałych pań

Romana Twardowska

Wszystko piekne, ale czy ktos mi moze powiedziec jakim wzorem zostala zrobiona pierwsza zaprezentowana chusta?

Iwona Jóźwiak

Wspaniały pomysl! Zachwycające modelki i piękne rękodzieło. Gratulacje dla organizatorów, uczestników, a przede wszystkim autorów tych pięknych rzeczy

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska