Ogólnopolskie zawody sportowe OHP odbyły się w Pleszewie

Irena Kuczyńska29 września 20224min
W  Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbywają się Ogólnopolskie Zawody Sportowe Ochotniczych Hufców Pracy.
WT_062.jpg

W największej OHP-owskiej imprezie w Polsce uczestniczą drużyny z 23 placówek w Polsce oraz reprezentacja młodzieży ukraińskiej, która przebywa w pleszewskiej placówce.

Medale dla nauczycieli, nagrody dla uczniów

W pierwszym dniu uhonorowano złotymi oraz srebrnymi medalami pracowników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie za długoletni wkład pracy na rzecz młodzieży nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Medal odbiera Sylwia Kordylas – wicedyrektor CKiW OHP w Pleszewie

Wręczono też nagrody i dyplomy  laureatom “Ogólnopolskiego Konkursu „Absolwent Roku OHP- 2022”.

Wieczorem odbył się test Wiedzy Olimpijskiej. Pytania dotyczyły historii sportu oraz najważniejszych postaci związanych ze sportem.

Strzelanie i przyciąganie liny

W kolejnych dniach na stadionie w Pleszewie odbywały się  konkurencje lekkoatletyczne:  czteroosobowe drużyny składające się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców rywalizowały w biegu na 100 metrów, przeciąganiu liny, rzucie piłeczką palantową, rzucie piłką lekarską czy skoku w dal.

Natomiast na strzelnicy Strzeleckiego Bractwa Kurkowego rozgrywano konkurencje w strzelaniu z wiatrówki i KBKS-u. W środę młodzi rywalizowali w konkursach strzeleckich na byłym poligonie wojskowym na Karczemce.

Nagrody i dyplomy

Wieczory spędzali w Parku Wodnym Planty na basenie i na torze  bowlingowym. W ostatnim dniu Ogólnopolskich Zawodów Sportowych Ochotniczych Hufców Pracy przewidziano  wręczenie nagród i dyplomów. Impreza w Pleszewie odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.