Open House Pleszew – czyli otwarte drzwi FAMOTu dla klientów i kontrahentów

Avatar photoIrena Kuczyńska19 października 20226min
20221013_095053.jpg
Ponad 800 osób, w ciągu trzech dni, odwiedziło pleszewski FAMOT w czasie Open House Pleszew. Otwarto firmę dla klientów, kontrahentów, zainteresowanych obrabiarkami produkowanymi w Pleszewie.

 

 Open House Pleszew odbywa się raz w roku, chodzi o zaprezentowanie nowości jak również obrabiarek produkowanych od lat.  Dotyczy to też nowych rozwiązań technologicznych i digitalizacyjnych w naszych obrabiarkach – podkreślała Anna Bugaj – Kierownik Działu Sprzedaży Fabryki FAMOT Pleszew sp. z o.o.

Piotr Szmil – Specjalista ds. marketingu, Anna Bugaj – Kierownik Działu Sprzedaży Fabryki FAMOT Pleszew sp. z o.o, Izabela Spiżak – członek Zarządu, Marek Osiński – Prezes DMG MORI Polska, Roman Rosiński – Kierownik Działu Sprzedaży DMG MORI Polska – w trzecim  dniu Open House

Trendy i innowacje

Open House Pleszew to dla ponad 800 gości z Polski, Turcji, Węgier, Niemiec, Rumunii, możliwość obejrzenia nowoczesnych obrabiarek DMG MORI ale też poznania trendów i innowacji w obróbce wiórowej. Program przewidywał  zwiedzanie z przewodnikiem najnowocześniejszej na świecie fabryki obrabiarek, jaką jest FAMOT Pleszew.

 

Czytaj też: Famot pleszewski pełen nowych wyzwań

Spacerkiem przez FAMOT

I co istotne, Open House Pleszew – to wydarzenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Każdego dnia, podzieleni na cztery grupy goście, zwiedzali kolejno : wydział obróbki, wydział obróbki XXL, hartownię, szlifiernię, magazyn części (w systemie Cardbox), wydział montażu komponentów i obrabiarek finalnych.
Program zwiedzania obejmował prezentację maszyn ale też prezentacje naszych partnerów w salkach Seebach i Pfronten. W Open Hause Pleszew uczestniczyli też partnerzy firmy.

Tysiąc obrabiarek z Orłem

Wydarzenie jest okazją do poznania nas i naszej naszej firmy, do utrzymania oferty FAMOT- u, inspiruje też do zakupu. Jeśli nie w tej chwili, kiedy sytuacja geopolityczna nie bardzo zachęca do inwestowania, to może później – mówi Anna Bugaj. Zaciekawienie gości budziła wyeksponowana na wejściu obrabiarka, za którą FAMOT Pleszew otrzymał „Orła Innowacyjności”. Tych obrabiarek FAMOT wyprodukował około 1000.

Anna Bugaj z obrabiarką uhonorowaną „Orłem Innowacyjności”

Czytaj też: Orzeł Innowacyjności Rzeczpospolitej trafił do FAMOTU

Oferta

Podczas Open House FAMOT zaprezentował swoim gościom najbardziej zaawansowane technologicznie obrabiarki, także te, wyposażone w system automatyzacji, lokalnie produkowane obrabiarki serii CLX, CMX, M1, jak również niestandardowe rozwiązania technologiczne dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego oraz budowy narzędzi i form bezpośrednio na Wydziale Obróbki Mechanicznej FAMOT Pleszew.

 

Zapytana o plany produkcji na 2023 rok, Anna Bugaj  mówi, że ilość zamówień nie powinna  być niższa niż w tym roku czyli 1600 obrabiarek. Zwłaszcza, że 1/3 produkcji przyszłorocznej jest już zabezpieczona.

145 lat historii

Oprowadzając gości po firmie, przewodnicy zatrzymywali się przy ścianie ze zdjęciami ukazującymi 145 – letnią historię FAMOTu.  Zaczął ją pisać w 1877 roku pleszewski przedsiębiorca Ignacy Jezierski, tworząc warsztat produkcji maszyn rolniczych.

Kolejnym etapem rozwoju firmy  był wyrób maszyn do obróbki drewna.

Obrabiarki do metali zaczęto produkować w latach 60. Aktualnie FAMOT –  będący częścią grupy DMG MORI produkuje nowoczesne obrabiarki sterowane  numerycznie, które eksportuje do 55 krajów.

W showroomie jest wystawa nawiązująca do początków firmy FAMOT

 

 

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska