“Osiecka po męsku” w Zajezdni Kultury

Irena Kuczyńska1 września 20217min
W czwartek o godzinie 19.00 w Zajezdni Kultury podsumowanie projektu "Dwa pokolenia zmieniają świat" koncertem "Osiecka po męsku" w wykonaniu Marcina Januszkiewicza. Koncert ogólnodostępny i bezpłatny. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego
239356816_4320480711373165_996554623909331605_n.png
Projekt “Dwa pokolenia zmieniają świat” realizowała Fundacja Animacja, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie”.  Uczestniczyli w nim seniorzy oraz młodzi wolontariusze.
W programie był  wykład o ekologii, było wspólne tworzenie Klimatycznej Gry Miejskiej dla pleszewian z szczególnym uwzględnieniem trasy dla seniorów. Celem projektu  były wspólne działania wolontariackie, międzypokoleniowa wspólnota i integracja.
Chodziło o to, żeby coś robić razem,  żeby młodzi nauczyli się  słuchać tego co mówią starsi ale i odwrotnie. Żeby starsi wsłuchiwali się w potrzeby młodych i ich rozumieli.
Podsumowaniem projektu, z udziałem 32 osób, jest koncert Marcina Januszkiewicza, który w czwartek o godzinie 19.00 w Zajezdni Kultury zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, stąd tytuł koncertu “Osiecka po męsku”. Są to interpretacje utworów i tekstów Agnieszki Osieckiej, tych bardzo znanych jak i tych mniej znanych, ale “na pewno niebanalnych  i nieoczywistych” – zachęca artysta, który też wystąpił w telewizyjnym serialu “Osiecka”.
Marcin Januszkiewicz jest nie tylko piosenkarzem, ale również aktorem, występuje w teatrach: Współczesnym, Studio i Buffo. Zapowiada się więc ciekawy wieczór.  Po koncercie wolontariusze przeprowadzą ekologiczny quiz z nagrodami. Wstęp na koncert bezpłatny. Początek o godz. 19.00.