OSP Dobrzyca ma nowy samochód ratowniczo – gaśniczy

Irena Kuczyńska8 maja 20223min
Jednostka OSP w Dobrzycy otrzymała nowy samochód ratowniczo - gaśniczy. Kosztował 880 000 złotych. W tym 400 000 zł stanowi dofinansowanie z budżetu miasta i gminy Dobrzyca. 
3.jpg

Z O nowy samochód dobrzyccy strażacy starali się od trzech lat. Wreszcie w tym roku średni wóz ratowniczo – gaśniczy dla  OSP  Dobrzyca znalazł się na liście sprzętu przewidzianego do objęcia dofinansowaniem ministra spraw wewnętrznych i administracji.

 

Auto z dotacją gminy

Nowe auto, które otrzymała jednostka  OSP Dobrzyca, posiada na wyposażeniu zbiornik wody o pojemności 4200 litrów,  zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę.

Samochód ratowniczo – gaśniczy foto Przemysław Glinkowski

Auto, które otrzymała OSP Dobrzyca, posiada  sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego, wodnego i wysokościowego. Kosztowało 880 000 złotych, w czym jest dotacja ministerstwa oraz  400 000 zł, które do zakupu dołożyła gmina Dobrzyca.

Powitanie z ogniem

W piątek wieczorem auto do Dobrzycy dojechało. Przed remizą na przyjazd samochodu czekali mieszkańcy miasteczka. Na pewno chcieli na własne oczy je zobaczyć i cieszyć się razem ze strażakami.

I nie zawiedli się, bo atrakcji nie zabrakło. Były petardy i sztuczne ognie, była parada strażackich wozów, upominki dla dzieci i słodki poczęstunek dla sympatyków strażaków. Bezsprzecznie  Dobrzyca kocha ratowników – ochotników.

Bardzo potrzebni

O tym, jak bardzo są potrzebni, dobrzyczanie przekonać się mogli 17 lutego 2022 roku. W ten dzień przez Dobrzycę i Sośnicę przeszedł niszczycielski orkan Duddley.

Wichura w Dobrzycy – kilkadziesiąt osób bez dachu nad głową – OSP Dobrzyca w akcji
Nowe auto dla OSP w Dobrzycy