Ostatnie dni przed świętami, pełne atrakcji

Irena Kuczyńska17 grudnia 20212min0
Interaktywne zimowe show, spektakle, warsztaty pieczenia pierników, zagroda reniferów z Mikołajem, darmowe przejazdy kolejką, zdjęcia w świątecznej scenerii w bibliotece, koncertowe ubieranie choinki w Zajezdni Kultury, otwarcie na Rynku szopki i wspólne śpiewanie kolęd - takie atrakcje czekają w najbliższych dniach na mieszkańców Pleszewa
2-6.jpg

Renifery przyjechały do Pleszewa z Zakopanego, można je oglądać na pleszewskim Rynku, gdzie od dwóch tygodni stoi podświetlony fotel Mikołaja i renifery wydrukowane na drukarce 3D.

 

W sobotę  po południu, na płycie Rynku przed ratuszem, odbędzie się interaktywne zimowe show, spektakl, warsztaty artystyczne.

Na niedzielę zaplanowano spektakl akrobatyczny, pieczenie pierników, wręczenie nagród zwycięzcom konkursów okołoświątecznych.

W sobotę i w niedzielę o godzinie 16.00, 17.00 i 18.00  wyruszać będzie z Pleszewa do Kowalewa świątecznie oświetlona ciuchcia. Darmowe bilety można odbierać w Zajezdni Kultury.

W tym samym czasie w bibliotece, która mieści się w dawnym budynku dworca, dyżurować będzie fotograf, który gościom zrobi zdjęcie w świątecznej aranżacji.

W poniedziałek Zajezdnia Kultury zaprasza na koncertowe ubieranie choinki z zespołem Big Band po Godzinach. Wysłuchać będzie można kolęd w niepowtarzalnych aranżacjach.Wejściówki do odebrania w Zajezdni.

No i wtorek – w samo południe na pleszewskim Rynku zostanie oficjalnie otwarta szopka złożona z figur wyrzeźbionych podczas plenerów.

Tego dnia po raz pierwszy wybrzmią na Rynku kolędy. Imprezy, które w trzy grudniowe weekendy odbywały się na pleszewskim Rynku, zostały sfinansowane z nagrody, którą Pleszew otrzymał w konkursie Pro Familia

Czytaj też: