Ul. Sienkiewicza – remonty na ostatniej prostej

Avatar photoIrena Kuczyńska25 lutego 20213min
sienkiewicza-1.jpg
Ulica Sienkiewicza w Pleszewie nadal jest nieprzejezdna. Aktualnie drogowcy sypią tam tłuczeń, wkrótce zostanie położona pierwsza warstwa asfaltu i ulica zostanie otwarta dla kierowców.

 Ale to nie koniec remontów na ul. Sienkiewicza, co ma związek z układaniem trzeciej rury rzeczki Ner.

W czwartek na ul.Sienkiewicza pojawili się drogowcy, którzy sypią na jezdni tłuczeń. W przyszłym tygodniu na tłuczeń trafi pierwsza warstwa asfaltu, wtedy zostanie przywrócony ruch. Co wcale nie oznacza końca prac w jednej z głównych ulic miasta Pleszewa.

W najbliższym czasie, co zależy od warunków atmosferycznych, ruch na ul. Sienkiewicza zostanie znów wstrzymany na około trzy tygodnie, co ma związek z dokładaniem trzeciej rury do Neru, który na odcinku od Lipowej do Sienkiewicza i trochę dalej, płynie pod ziemią.

Nie odkryją rzeki Ner

Dopiero po ułożeniu owej rury pod ul. Sienkiewicza, będzie można zacząć lać asfalt na całej długości od Rynku do Placu Wolności. Chodzi o to, żeby nie ciąć asfaltu, tylko wylać go równomiernie na całej ulicy – tłumaczy Grzegorz Knappe – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, które modernizuje sieć kanalizacyjną m.in. w ulicy Sienkiewicza i teraz musi odtworzyć nawierzchnię.

Przypomnijmy, że prace spowolniła najpierw pandemia, potem historia miasta, która wychynęła spod ziemi i odsłoniła fundamenty zabudowań miejskich sprzed 1806 roku, potem znów pandemia i niedawny atak zimy. Prezes Knappe zapewnia, że finału robót na ul. Sienkiewicza można się spodziewać na przełomie kwietnia i maja.

RADIO CENTRUM  Sienkiewicza jeszcze zamknięta


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska