Pan Przecinek i jego „Włóczęga”

Avatar photoIrena Kuczyńska6 grudnia 20207min
Czolo.jpg

Grupa Pan Przecinek & Zespół Depresyjny z Krotoszyna wydała płytę pt. „Włóczęga”. Liderem zespołu, gitarzystą, wokalistą jest Marcin Szyndrowski – dziennikarz, nauczyciel a od września dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie.

Grupa Pan Przecinek & Zespół Depresyjny powstała w 2015 roku. Tworzą ją: Marcin Szyndrowski – gitarzysta, wokalista i autor tekstów w jednej osobie, na gitarze basowej gra Maciej Hofmann,  drugi gitarzysta to Maciej Bourbon Wojtkowiak, na skrzypcach gra i śpiewa Marta Ratajczyk. I jeszcze klawiszowiec – Przemysław Wieczorek oraz perkusista  Marcin Żak. 

Grają muzykę z pogranicza alternatywnej poezji śpiewanej z mieszanką rocka. W 2017 roku wydali pierwszy album EP „Niebo”, w tym roku wyszła płyta „Włóczęga”. Spaja ona całość, a nazwa określa mnie i moją życiową drogę. Składam myśli z chaotycznych wrażeń ulicy, dźwięków, spostrzeżeń i twarzy. Wstawiam przecinki tam, gdzie czuję, że trzeba się zatrzymać, by coś zauważyć – tłumaczy Marcin Szyndrowski czyli Pan Przecinek.
Piosenki powstawały w różnych  miastach, od 2003 roku zanim jeszcze pojawił się zespół, stąd tytuł płyty „Włóczęga”.

Można ją odsłuchać m.in. na Youtube, Spotify, czy Apple Music/iTunes.

Marcin Szyndrowski z wykształcenia jest polonistą, był dziennikarzem a od września spełnia się jako dyrektor i nauczyciel polskiego w Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie. Muzyka przecinkowa – jest dla niego odskocznią od codzienności.

Cieszy się, że zespół zdobył kilka prestiżowych wyróżnień, bywał na listach przebojów. Pan Przecinek & Zespół Depresyjny znaleźli się jako jedni z niewielu, na światowej liście The History of James Joyce Music — Adaptations, Interpretations and Inspirations. Wszystko to za sprawą utworu Finnegans Wake – 2018 To 1 utwór finnegans Wake do słów Joyce.
Zespół tworzą osoby różnych zawodów, jest lekarz, architekt krajobrazu, bankowiec, mistrz kamieniarski, trenerka zdrowego odżywiania no i nauczyciel. Spotykają się w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury albo u Marcina w domu.

Zespół Pan Przecinek & Zespół Depresyjny z Krotoszyna ma na swoim koncie wiele wyróżnień:

  • Fanfara za 30 Wielkopolska Kuźnia Dźwięków w Radio Poznań – Ćma
  • Fanfara za 33 Wielkopolska Kuźnia Dźwięków w Radio Poznań – Polska
  • Laur za 39 Wielkopolska Kuźnia Dźwięków w Radio Poznań – Włóczęga
  • Audycje radiowe w takich rozgłośniach jak: Radio Poznań, Radio Orbit, Radio Pro Rock, Radio Opole, Radio Akadera czy Radio Centrum
  • Na listach przebojów wielu rozgłośni utwory zajmowały czołowe miejsca w dziesiątce przez kilka ładnych miesięcy w tym również 1. miejsce
  • Teledysk Ćma znalazł się na Liście Przebojów TOP VIDEO serwisu Muzykoholicy.com
  • Utwór Ćma w roku 2017 na Liście Przebojów Radia Orbit utrzymywał się nieprzerwanie 20 tygodni. Najwyższe miejsce 4.
  • Kołysanka w audycji Będzie Głośno Polskiego Radia Czwórka
  • Pan Przecinek & Zespół Depresyjny znaleźli się jako jedni z niewielu, na światowej liście The History of James Joyce Music — Adaptations, Interpretations and Inspirations. Wszystko to za sprawą utworu Finnegans Wake – 2018
  • RADIO CENYRUM  Muzyka z Przecinkiem

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska