Park jak nowy

Avatar photoIrena Kuczyńska16 kwietnia 20182min
Czoło-park.jpg

200 000 złotych wyda w tym roku Pleszew na rewitalizację parku miejskiego.

Pojawią się nowe kwiaty, krzewy, ławki. Odnowione będą alejki parkowe. Pojawi się też publiczna toaleta.

Z informacji przekazanych radiu Centrum przez Annę Bogacz – rzeczniczkę UMiG Pleszew wynika, że na etapie rozstrzygania jest przetarg na kolejny już etap rewitalizacji parku.

Dwa lata temu kosztem 120 000 złotych odmulono i oczyszczono staw, umocniono brzegi, oczyszczono wyspę, na której ustawiono domek dla kaczek. Potem od strony boiska Dwójki stanął nowy płot.

Teraz czas na alejki i rośliny, a projekt przewiduje nasadzenie 4000 nowych berberysów, hortensji, rozplenicy japońskiej, miskanta chińskiego. Do parku trafią wszystkie ławki z rynku, oczywiście po odnowieniu. Jest ich ponad 20.

Część stanie wokół odnowionego kręgu, gdzie odbywają się festyny. No i toaleta publiczna stanie na rogu ul. Słowackiego i Ogrodowej, taka sama jak przy ul. św. Ducha za złotówkę, z wodą, mydłem, przewijakiem dla niemowląt i uchwytem dla inwalidów. Na jesień park będzie jak nowy.

Ciekawa historia pleszewskiego parku w tym linku:https://irenakuczynska.pl/pleszewski-park-kryje-tajemnic-warto-je-poznac-naprawde/

Źródłohttp://www.rc.fm/news/pleszew-bedzie-jak-nowy.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska