Parking przy dworcu w Kowalewie coraz bliżej

Irena Kuczyńska30 sierpnia 20212min
Jest szansa na budowę parkingu przy dworcu kolejowym w Kowalewie, gdzie znajduje się stacja kolejowa Pleszew Miasto. W najbliższym czasie, w ramach projektu Smart Pleszew, powstanie projekt zagospodarowania terenu pomiędzy dworcem a wieżą ciśnień.
dworzec.jpg

Starania o przejęcie od Polskich Kolei Państwowych gruntów wokół dworca w Kowalewie trwały od kilku lat, o czym na bieżąco informowało pleszewian radio Centrum. Wreszcie udało się rozmowy z PKP sfinalizować i podpisać akt notarialny – informuje Anna Bogacz – kierownik biura prasowego UMiG Pleszew.

Teren wokół dworca jest rozległy. Miasto przejęło działki pomiędzy budynkiem dworca a wieżą ciśnień, natomiast powiat przejmuje działki przed budynkiem dworca i ul. Dworcową, tak żeby można było utworzyć duży parking z prawdziwego zdarzenia – zapewniał już dwa lata temu pleszewski starosta Maciej Wasielewski.

Na nowym parkingu docelowo ma się zmieścić nawet 80 samochodów, co jest bardzo ważne dla mieszkańców Pleszewa, zwłaszcza, że po wyremontowaniu ulicy 70 pułku piechoty, która łączy Pleszew ze stacją kolejową w Kowalewie i wprowadzeniu szybkich połączeń kolejowych z Poznaniem, zwiększyła się liczba osób, które dojeżdżają z Pleszewa do Poznania do pracy i w Kowalewie przy dworcu zostawiają swoje samochody, przesiadając się do pociągu. To z myślą o nich samorządy pobudują wygodny parking.

Dworzec w Kowalewie z drona Jan Zbigniew Hain

W najbliższym czasie powstanie dokumentacja na zagospodarowania terenu. Pieniądze pochodzą z projektu Smart Pleszew. Termin rozpoczęcia prac przy budowie parkingu nie został jeszcze określony.