Patriotyczne śpiewy w muzeum i Zaduszki Muzyczne w zajezdni

Irena Kuczyńska10 listopada 20212min0
W sobotę w Pleszewie dwie imprezy muzyczne - w Muzeum Regionalnym wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, w Zajezdni Kultury Zaduszki Muzyczne połączone z otwarciem  lokalnego oddziału Fundacji Bread of Life. Na obie imprezy obowiązują wejściówki
254498332_961826801083074_2305813079622400304_n.jpg

Na godzinę 17.00 zaplanowano Wieczór Pieśni Patriotycznych w Muzeum Regionalnym. Wspólne śpiewanie poprowadzi Katarzyna Rutkowska, przy pianinie zasiądzie Maria Rutkowska.

Gościem wydarzenia, które tradycyjnie odbywa się w muzeum, będzie mezzosopranistka Aleksandra Rykowska. Zaśpiewa ona pieśni Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina.

Wspólnie pleszewianie zaśpiewają m.in. „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie” czy piosenkę „Kto im kazał” do tekstu autorstwa Marii Korzeniewskiej napisanego 3 lata temu na okoliczność ustawienia  na Rynku pleszewskim pomnika Powstania Wielkopolskiego.

Na godz. 19.00 zaplanowano, też tradycyjne w Pleszewie, Zaduszki Muzyczne. Odbędą się w Zajezdni Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie grupa rockowo – swingowa Czarno – Czarni. Muzycy zagrają hity lat 60. – zapewnia Artur Kowalski współorganizator muzycznego przedsięwzięcia.

 

Artur zagra w drugiej części Zaduszek Muzycznych – z zespołem Piotra Krzemińskiego Trio Feat  – jednego z  najlepszych trębaczy w Polsce. Uczestnicy koncertu wysłuchają muzyki latynoamerykańskiej w jazzowych aranżacjach.

Podczas imprezy w Zajezdni Kultury odbędzie się oficjalne otwarcie pleszewskiego oddziału Fundacji Braed of Life. Wejściówki  na koncerty można odbierać w Muzeum Regionalnym i w Zajezdni Kultury w Pleszewie.