Paweł Kantek nowym liderem Szlachetnej Paczki w Pleszewie

Irena Kuczyńska25 września 20233min
Nowy lider Szlachetnej Paczki w Pleszewie zaprasza do współpracy wolontariuszy. Paweł Kantek zamierza usprawnić relację pomiędzy tymi, którzy chcą pomagać a tymi, którzy tej pomocy potrzebują.
1-5.jpg

 

Paweł Kantek jest rozpoznawalny w środowisku – działa na rzecz osób potrzebujących w ramach Pleszewskich Aukcji Charytatywnych i Dobrzyckich Aukcji Charytatywnych. Pojawia się tam, gdzie trzeba pomóc ale też pomoc zorganizować. Od czterech lat angażuje się w akcję Szlachetnej Paczki. W tym roku, po awansie Kacpra Gomułki na stanowisko operatora koordynalnego, Paweł przejmuje stery lidera w Pleszewie.

Wolontariusze najważniejsi

Ale sam nic nie zrobi, najważniejsi są wolontariusze,  czyli osoby, które będą pośredniczyć pomiędzy tymi, którzy pomocy potrzebują a tymi, którzy którzy chcieliby pomagać. Paweł Kantek przypomina, że potrzebujących znajduje się poprzez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej albo GOPS-y w gminach powiatu pleszewskiego. Każdy też może zgłosić potrzebującą rodzinę, pod warunkiem, ze ona się zgodzi – podkreśla Paweł.

Baza rodzin potrzebujących

Listę potrzebujących wprowadza on do systemu, gdzie specjaliści zewnętrzni weryfikują informacje. Pozytywnie sformułowany opis trafia do bazy rodzin, który 12 listopada zostanie upubliczniony. To jest czas wolontariuszy – to oni (zawsze we dwóch)  odwiedzą  potrzebującą rodzinę. Muszą ją poznać i pomóc stworzyć listę potrzeb. Następnie  wspierają i pomagają tym, którzy paczkę tworzą. Wolontariusze pilnują, żeby paczka była kompletna – wyjaśnia lider.

Weekend Cudów

16 i 17 grudnia, kiedy w tym roku przypadnie Weekend Cudów, wolontariusze przejmują paczkę i koordynują jej dostarczenie do rodziny. Reasumując, wolontariusze odwiedzają rodziny, tworzą opisy potrzeb, pilnują, żeby paczka była kompletna i dostarczona rodzinie.  Chodzi o to, żeby pomóc jak największej liczbie rodzin w powiecie pleszewskim  a zależy to od liczby wolontariuszy, zatem, jeśli macie trochę czasu i lubicie wyzwania – Paweł Kantek zaprasza do współpracy.

Zapisać się trzeba w systemie TUTAJ a potem działać, bo potrzebujących jest wielu. Paweł zamierza zwrócić się z prośbą o przygotowanie paczek do firm, instytucji, szkół o przygotowanie paczek zbiorowych.

Marzy mu się farma terapeutyczna

Nowy lider Szlachetnej Paczki ma 35 lat, z akcją łączy go umowa wolontariacka. Zdobywa kwalifikacje opiekuna medycznego i terapeuty zajęciowego. Marzy mu się terapeutyczna farma w Sośnicy.

Lider z pomysłami