Artur Kowalski – perkusista z Pleszewa

Avatar photoIrena Kuczyńska13 października 20186min
Czołowe.jpg
W spektaklu "Byłaś serca biciem - piosenki Andrzeja Zauchy i Marka Grechuty" w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego występuje pleszewianin Artur Kowalski.

 

Gra na instrumentach perkusyjnych. Z zawodu nauczyciel w Centrum Kształcenia Praktycznego, z pasji animator muzyczny, perkusista,  organizator licznych przedsięwzięć muzycznych, jest wizytówką miasta Pleszewa.

Jak mówi – swój zespół ma od zawsze. Bo i gra od zawsze. Jest samoukiem. Kocha instrumenty perkusyjne i one go kochają. Swoimi uderzeniami w bębny, lekkim trącaniem dzwonków, bębenków, potrafi wzbogacić wykonanie każdego utworu.

Pewnie dlatego został zaproszony do współpracy przy koncercie spektaklu „Byłaś serca biciem”, gdzie piosenki wykonywali aktorzy Zbigniew Antoniewicz, Lech Wierzbowski. Artur grał   Rafałem Gubańskim – klarnecistą i saksofonistą.

Byłaś serca biciem. Piosenki Andrzeja Zauchy i Marka Grechuty to muzyczna podróż śladami dwóch artystów polskiej piosenki. Nieoczywiste zestawienie tak różnych twórczości nie jest przypadkowe. Dwie osobowości muzyki powrócą na scenę dzięki dwóm artystom teatru. Głosami aktorów kaliskiego zespołu – Zbigniewa Antoniewicza i Lecha Wierzbowskiego – oraz w towarzystwie nowych aranżacji muzycznych wybrzmią wszystkie odcienie miłości! Zapraszamy na wieczór pełen emocji, wzruszeń i piosenki najwyższej próby. W repertuarze nie zabraknie największych przebojów Grechuty i Zauchy: Dni, których nie znamy, Wymyśliłem Ciebie, Nie dokazuj czy tytułowej piosenki Byłaś serca biciem. (strona internetowa TWB)Artur Kowalski na scenie teatru w Kaliszu

Z grupą Q-Artist realizował projekty: Zakochani w Bossa Nowie w Pleszewie, Gala Przedsiębiorczości w Jarocinie, występował na Międzynarodowych Targach Ogrodniczych w Gołuchowie. 

W 2014 roku stworzył z muzykami z Pleszewa, Kalisza, Jarocina i Wrocławia  grupę KE NAKO co   z wokalistką Marzeną Matylą. KE NAKO znaczy „już czas”…  na muzykę,  która popłynie prosto z naszych serc – tłumaczy muzyk.

„W naszym repertuarze pojawiają się prawdziwe perełki muzyki rockowej, bluesowej oraz soulowej” – podkreśla Artur Kowalski.

Zespół wystąpił w na wielu koncertach m.in. I Festiwalu im. Jacka Szyszki, na Dniach Pleszewa, klubie Fanaberia w Ostrowie Wlkp, z zespołem Szulernia w Karczmie Stara Stajnia, na Zaduszkach Muzycznych w Pleszewie w latach 2013, 2014, 2015, 2016.

Artur jest też zaangażowany w Tratwa Music Project. Specyfika jego instrumentu sprawia, że to on jest zapraszany do współpracy w różnych zespołach i projektach.

We wrześniu wystąpił z grupą Tratwa Music Project w Pleszewie w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na koncercie patriotycznym „Pieśni Polskie Zaśpiewajmy Razem”.

O koncercie w tym linku:https://irenakuczynska.pl/piesni-polskie-zaspiewali-razem/

Ostatnio współpracuje z kaliskim teatrem. Oprócz wspomnianego już spektaklu, występuje też w „Abonamencie na szczęście – piosenki Agnieszki Osieckiej”.

W Pleszewie z jego inicjatywy i przy jego udziale odbywały się ambitne koncerty „Lato na rynku”. Występował z Marzeną Ugorną i z Dorotą Wróblewską (pleszewianką, wokalistką, pianistką, certyfikowanym trenerem wokalnym Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej i Voice and More,  właścicielką Studia Edukacji Wokalnej Happy Singers w Kaliszu.

Tydzień temu Artur Kowalski grał w Ostrowie Wlkp. na benefisie Jacka Cygana. W Karczmie Stara Stajnia grał w Zespole Hammond Grooves z Brazylii.

 Teraz planuje kolejne, wymyślone przez siebie w 2010 roku, „Zaduszki Muzyczne”. Jeszcze nie wie, gdzie się odbędą, bo kultowy Klub „Hades” jest zamknięty. Ale, znając Artura i tę przeszkodę przeskoczy.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-perkusista-z-pleszewa.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska